NVIDIA RTX 3060 ile kripto para madenciliği yapılamayacakmış

Yine sazan gibi olaya atlayan Youtuber'lara inananların olması üzücü. Mart'ta 3060'lı mining rigleri görmeye başlarız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Haber olarak güzel keşke başarılabilsel, fakat bir yazılımcı olarak düşünüyorum da, nasıl ki telefonlara root atılıyor ya da bilgisayar vs alanlardaki OS'ler kırılabiliniyor, buna da çok uzun düşünmüyorum bahsi geçen çözüm şeklinin.

Haber olarak güzel keşke başarılabilsel, fakat bir yazılımcı olarak düşünüyorum da, nasıl ki telefonlara root atılıyor ya da bilgisayar vs alanlardaki OS'ler kırılabiliniyor, buna da çok uzun düşünmüyorum bahsi geçen çözüm şeklinin.

E iyi de NVIDIA mining için ekran kartı çıkaracakmış neden riske girsin ki adam

E iyi de NVIDIA mining için ekran kartı çıkaracakmış neden riske girsin ki adam.

Okduğum ettiğim aklımın yettiği kadarıyla düşüncem; çalışma prensiplerinin pek farklı olmadığı ve eğer sadece yazılımsal olarak bir şey yapılabiliyorsa bunu engellemeleri de haliyle imkansız kanaatimce, izleyip görelim bakalım yeni şeyler öğreniriz fena mı :)

Tabii şaka bir yana en azından şu saçma salak karaborsa muhabbetleri bir sona ersin, insanlar 10-15k sacma sapan kartlara verir hale geldi.

3060’ın kazım gücü o kadar berbat ki zaten bu kartı madenciler almayacak zorda kalmadıkları sürece, rahat olabilirsiniz.. 👍🏻
Video tamamen balon, 3060 ile mining yapılıyor bu arada 👍

Video’da denmeyen kilit sözü söylüyorum
Hangi madenci ikinci elde satamayacağı karta yatırım yapar ?(Maden Kartı)

Ethereum olduda patladı, eleman maden için üretilmiş kartı kime satsın,
tabi ki yine 3070-3080-3090 alacak, satacak. 😂

Maden kartı çıksada alıcısı çok olmaz.
Çözümler ;
- Kripto paraların değer kaybetmesi
- Üretimin 10 kat artması,
- Çok fazla piyasaya ekran kartı sürülmesi,
- Ekran kart stok sorunu olmaması.

Yani kısaca ;
Kimse hayal satmasın boş yere 🎗

Son düzenleme:
""Donanım destekli yazılımla limitlediler, hiçbir şekilde kırılamayacağını açıkladılar. Basit bir sürücü seviyesinde değil yani, BIOS modlansa bile limit kaldırılamıyor.""
Ruslarin bundan haberi varmı hacker guruplarının :))

Boşuna hamle olmuş.Mining için amd hep güçlü ve önde ama bazi seri yada modellerde watman hatası teknik sorunlar oluyormuş amd de ..

Kırıldı bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı