Nvidia RTX Serisi Alınmalı mı?

Makineci Yigit

Decapat
Makaleler
1
Technopat sizce Ray Tracing şişirme bir pazarlama stratejisi mi, yoksa gerçekten işe yarıyor ve hatrı sayılır derecede fiyatını hak ediyor mu? Şayet hak etmediğini düşünmemin ve bu soruyu sormamın sebebine gelirsem. Yeni bir sistem toplayacağım, Overclock için bir sistem X470, Ryzen 2700X, Custom sıvı soğutma (rehberinizi izledim) vs... Bu sistemin fiyatı RTX 2060 veya 2070 ile 10.000TL'yi buluyor ama GTX 1660 veya AMD Radeon 590 O.C gibi bir kart ile, bu fiyat 8.000TL seviyelerine kadar geriliyor. Sizce ne yapmalıyım?

Ray Tracing daha yolun başında bir teknoloji. Şimdi alırsan keriz silkeleme yaşarsın Türkiye fiyatı için konuşuyorum. Daha RT uyumlu kaç tane oyun var? RT açıkken ekran kartı kaç FPS veriyor? Bu soruları kendine sorarsan cevabı alırsın.

Ray Tracing daha yolun başında bir teknoloji. Şimdi alırsan keriz silkeleme yaşarsın Türkiye fiyatı için konuşuyorum. Daha RT uyumlu kaç tane oyun var? RT açıkken ekran kartı kaç FPS veriyor? Bu soruları kendine sorarsan cevabı alırsın.

Saf gücü daha yüksek bir kart almakta fayda var. Belki ikinci nesil Ray Tracing kartlar alınabilir seviyeye gelirler. Bence henüz erken.

Bence alınabilir tek ray tracing açısından bakmayın örneğin;
2070 = 1080
2080= 1080TI

Yeni bir sistem toplayacak olsanız ray tracing daha gelişmedi henüz erken deyip gidip 6 Bin TL'ye 1080TI alırsanız bence yanlış yaparsınız. Bu ekran kartları eski nesile göre daha güçlüler ray tracingde bunun yanında balı kaymağı gibi bir şey.
Yeni sistem toplarken güncel parçalar seçilmeli tercihen.

Bence alınabilir tek ray tracing açısından bakmayın örneğin;
2070 = 1080
2080= 1080TI

Yeni bir sistem toplayacak olsanız ray tracing daha gelişmedi henüz erken deyip gidip 6 Bin TL'ye 1080TI alırsanız bence yanlış yaparsınız. Bu ekran kartları eski nesile göre daha güçlüler ray tracingde bunun yanında balı kaymağı gibi bir şey.
Yeni sistem toplarken güncel parçalar seçilmeli tercihen.

Aynı güce sahip RT olmayan ama halen güncel AMD kartlar da var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı