NVIDIA Stok Sorunu Çözülüyor

untitled-3.png

Nvidia takımı Twitter hesabından paylaştığı bilgiye göre büyük ölçüde ekran kartı stoğu yolda. Bu fiyatları kesinlikle etkileyecektir. Eklenen resimde konteynerların Photoshop'la yeşil yapıldığı görülüyor. Hadi hayırlısı.

Şimdi bir kaç AMD ''fanboyu'' gelip ''shop'' der. :kus::LOL:

Amazon'da GTX 1060'lar 350 Dolar civarı, belki oraya biraz etki edebilir. Ama bizim burada etkisi hissedilmez diye düşünüyorum. Satıcılar kuru fırsat bilip şu anki fiyatlara yakın bir fiyat politikası izlerler.

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla, zaten şu anda stok sorunu yok. Fiyatların dolar kurunun da üstünde seyretmesinin sebebi ise açgözlü aracılar, stok yok deyip kazık fiyattan satma peşindeler.

Öyle düşünmeyin, elinizde 500 tane kart olsa bunu 1500TL'den satsalar peynir ekmek gibi gider. Ama 100 tane kart olsa 2000TL'den öyle pek hızlı satılmaz. Sürümden kazanma ihtimali bile bence bir etki yapacaktır.

Bu kartlar dünyaya yayılacak. Hadi bizim ülkeye de gelse mağaza başı zorlasan 3-4 ancak düşer ki sanmıyorum bu kadar çok geleceğini. Hissettirmez. Kaldı ki aranan kart bir mağazada yoksa diğerine zaten bulunuyor.

Şöyle de bir durum var yakında yeni seri ekran kartları gelecek. E bu durumda eskileri ellerinden çıkartmak isteyecektir firmalar. Hazır stoklar da artmışken bence fiyatlar biraz da olsa düşecektir diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı