NVIDIA sürücü güncellemesi sonrası sürücü bulunamıyor hatası

DikizAynasi

Hectopat
Merhaba, NVIDIA kendi programından sürücü güncellemesi yaptı ve ben de onayladım. Ancak ardından NVIDIA programını kullanmaya çalışırken ve bilgisayar açılırken ekteki alert box çıkıyor. Sorun nedir ve nasıl çözebilirim? Bilgisayarı açarken İngilizce bir şekilde ekran kartı sürücüsü bulunamadı yazıyor.
Laptop kullanıyorum ekran kartım RTX 3050. Windows 11

Dosya Ekleri

• 1692744732439.png
    1692744732439.png
    13,2 KB · Görüntüleme: 52
Son düzenleme:
Merhaba, NVIDIA kendi programından sürücü güncellemesi yaptı ve ben de onayladım. Ancak ardından NVIDIA programını kullanmaya çalışırken ve bilgisayar açılırken ekteki alert box çıkıyor. Sorun nedir ve nasıl çözebilirim? Bilgisayarı açarken İngilizce bir şekilde ekran kartı sürücüsü bulunamadı yazıyor.
Laptop kullanıyorum ekran kartım RTX 3050. Windows 11
Bu sorun benim bilgisayarımda da meydana geldi ve sana denediğim yolları söyleyeyim.( benimkisi şu an serviste).

# aygıt yöneticisine bak ekran kartı gözüküyor mu devre dışı mı kalmış yoksa ünlem mi var onu kontrol et. eğer gözükmüyorsa görünümden gizli aygıtları göstere tıkla.
#mux switch özelliği varsa yada laptop’un kendi yazılımından değiştirme özelliği varsa ordan kontrol et harici ve dahili seçeneğini değiştirebiliyor musun diye.
#bios ayarladında tüm sistem aygıtları gözüküyor güncel bioslarda işlemci, ram, hdd gibi aygıtlar orda ekran kartı da gözüküyor olması lazım görünüyor mu bak.
# dxdiag yazıp sayfalar arası geçiş yaptığında ekran kartı 1 2 diye yazar ordan harici ekran kartı gözüküyor mu kontrol et.

Bunları yaptın hiç bir şekilde harici gpu gözükmüyor diyelim bios güncelleme yap. olmadı format at yada nvidia driverlerını temiz şekilde sil tekrar yükle. hiç bir şekilde gelmiyorsa servis ile görüş.

Benim uğraşmadığım yöntem kalmadı azcık youtube google aratınca bir sürü regedit ayarları çıkıyor onlara bakabilirsin. inş basit bir şeydir.

DDU ile ekran kartı sürücüsüne ait her şeyi kaldır.

Bağlantıdaki yazılım ile sürücüyü kur. Nvidia'nın video kaydı almak dışında en başarısız işi güncelleme uygulaması olabilir.

Geri
Yukarı