NVIDIA Ubuntu'da oyunlarda görüntü hataları

sallihh

Decapat
Daha fazla  
Yeni ubunutu kurdum oyun icin cok kullanilmiyor diye biliyorum ama ben yine de oyun indirdim ve mesela Dying Light 1'i acarken ekranin 4 de 1'inde sadece goruntu o da tek renk. CS:GO'da acayip takiliyor, bunu nasıl cozebilirim? NVIDIA corporation unknown olarak gozukuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sürücülerini yüklediniz mi? Yüklemediyseniz arama yerinden Ek Sürücüler uygulamasını açın, oradan doğru sürücüyü yükleyeceksiniz, sürücüler listesinin ekran görüntüsünü atarsanız daha net gösterebilirim.

Ekran kartı sürücülerini yüklediniz mi? Yüklemediyseniz arama yerinden Ek Sürücüler uygulamasını açın, oradan doğru sürücüyü yükleyeceksiniz, sürücüler listesinin ekran görüntüsünü atarsanız daha net gösterebilirim.

1675492337484.png

ve mesela dying light 2 de directx12 acmiyo ve 12 ultimate de acmiyo dlls rtx kullanamiyorum ve ekran karti kullanimi bir anda dusuyo oyun anlik kasiyor

Eki Görüntüle 1656568

ve mesela dying light 2 de directx12 acmiyo ve 12 ultimate de acmiyo dlls rtx kullanamiyorum ve ekran karti kullanimi bir anda dusuyo oyun anlik kasiyor
Tavsiyem zaten Ubuntu kullanmamanız. Bu arada var olan sürücünün iyi çalışması için muhtemelen ek paketler kurmanız da gerekebilir, Arch'ta bile inanın milyon tane paket indiriyoruz ek olarak. RTX desteği için paketler vardı ama ne kadar iyi çalışıyordur o konuda pek bir fikrim yok.

Geri
Yukarı