Nvlddmkm olay kimliği 14 hatası

kahuna

Picopat
Daha fazla  
Merhaba.
Oyuna girdiğimde NVIDIA ekran kartı çalışmıyor. Dahili ekran kartıyla oyuna giriyor.
Bu durum çok nadiren oluyor. Şimdiye kadar 2 defa oldu sanırım benim fark ettiğim. İlkinde ekran kartı sürücüsünü yeniden kurdum. Bu sefer bilgisayarı yeniden başlattım ve düzeldi. Bu durumun olduğu zamanla olay görüntüleyicisinde nvlddmkm olay kimliği 14 hatasının oluşma zamanı örtüşüyor.
TechPowerUp GPU-Z programında falan ekran kartı gözüküyor. Sadece ekran kartını kullanmam gereken bir uygulama açtığım zaman ekran kartı çalışmıyor. Afterburner'da kullanım % 0 olarak gözüküyor.

Sebebi ne olabilir?

Olay görüntüleyicisindeki hatanın açıklaması şu şekilde:

Nvlddmkm kaynağındaki 14 olay kimliği'nin açıklaması bulunamıyor. Bu olayı başlatan bileşen yerel bilgisayarınızda yüklü değil veya yükleme bozulmuş. Bileşeni yerel bilgisayara yükleyebilir veya yüklüyse onarabilirsiniz.

Olay başka bir bilgisayardan başlatıldıysa, olayla birlikte görüntüleme bilgileri kaydedilmiş olmalıdır.

Olayla birlikte aşağıdaki bilgiler eklendi:

Badfbadf(badfbadf) 00000000 00000000.

İleti kaynağı var ancak ileti, ileti tablosunda bulunamadı.

1695316905085.png1695316796391.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler ilginiz için. Ben çok anlamıyorum da kusura bakmayın.
TPM cihazı ne oluyor? Yani daha anlayabileceğim şekilde sebebi ne olmuş oluyor?
Güvenlik modülü Windows 11 kurulumunda geçebilmek için olan gereksinimlerden biri.

Merhaba.
Oyuna girdiğimde NVIDIA ekran kartı çalışmıyor. Dahili ekran kartıyla oyuna giriyor.
Bu durum çok nadiren oluyor. Şimdiye kadar 2 defa oldu sanırım benim fark ettiğim. İlkinde ekran kartı sürücüsünü yeniden kurdum. Bu sefer bilgisayarı yeniden başlattım ve düzeldi. Bu durumun olduğu zamanla olay görüntüleyicisinde nvlddmkm olay kimliği 14 hatasının oluşma zamanı örtüşüyor.
TechPowerUp GPU-Z programında falan ekran kartı gözüküyor. Sadece ekran kartını kullanmam gereken bir uygulama açtığım zaman ekran kartı çalışmıyor. Afterburner'da kullanım % 0 olarak gözüküyor.

Sebebi ne olabilir?

Olay görüntüleyicisindeki hatanın açıklaması şu şekilde:

Nvlddmkm kaynağındaki 14 olay kimliği'nin açıklaması bulunamıyor. Bu olayı başlatan bileşen yerel bilgisayarınızda yüklü değil veya yükleme bozulmuş. Bileşeni yerel bilgisayara yükleyebilir veya yüklüyse onarabilirsiniz.

Olay başka bir bilgisayardan başlatıldıysa, olayla birlikte görüntüleme bilgileri kaydedilmiş olmalıdır.

Olayla birlikte aşağıdaki bilgiler eklendi:

Badfbadf(badfbadf) 00000000 00000000.

İleti kaynağı var ancak ileti, ileti tablosunda bulunamadı.

Eki Görüntüle 1952185Eki Görüntüle 1952179
İki tane resim eklendi. Aygıt yöneticisini açtığımda PCI Aygıtı diye bir şey var. Sürücüleri eksik gözüküyor.. Nvidia ekran kartı düzgün gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı