"nvlddmkm.sys" Mavi Ekran Hatası

acetheodor

Hectopat
Windows 7 temiz format attım, 9800GT ekran kartımı takınca sıkıntı yoktu. Ekran kartı sürücüsünü kurana kadar ondan sonra BIOS'ta çizgiler çıkıp, açılınca nvlddmkm.sys mavi ekran hatası verdi. 0x000116 olan tam hatırlamıyorum.

Şimdi onboarddan kurdum Windows 7'yi.
Not: İçinde 2 GB RAM var acaba 64 Bit kurduğum için mi oldu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz hata kodu NVIDIA ekran kartları ile alakalı bir durumu gösterir. Ekran kartı sürücünüzü kurduğunuzda çizgiler çıkıyorsa muhtemelen ekran kartınız arızalanmıştır. Rebailling işlemi deneyebilirsiniz ya da sistem açılıyorsa OCCT ile 3D ve VRAM testleri uygulayabilirsiniz. Test sonuçlarına göre de yeni kart alınıp alınmayacağına karar verirsiniz.

NOT: 2GB RAM 64 bit Windows 7 için yeterlidir bilginize.

Şöyle diyeyim Windows'ta olmuyor çizgiler hani kart çalışıyor ama bir driver çakışması var onu çözemedim kart sağlam ama driverı yükleyince System 32 de ki nvlddmkm.sys ile çakışıyor.

Peki ekranda çıkan çizgilerden bahsetmiştiniz. Görüntüde yırtılmalar ve ekranda kare kare görüntü mü geliyor?

Hayır sadece biraz noktalı görüntü oluyor Phoenix BIOS'ta, BIOS'ta güncel fakat şöyle ki kartı taktığımda Windows 10 da kendi güncelliyor yeniden başlatınca çakışma oluyor sürücülerde.
Hayır sadece biraz noktalı görüntü oluyor Phoenix BIOS'ta, BIOS'ta güncel fakat şöyle ki kartı taktığımda Windows 10 da kendi güncelliyor yeniden başlatınca çakışma oluyor sürücülerde.

Ben Windows 7 kullanıyorum şu an masaüstünde sıkıntı yok sadece takınca kartı masaüstüne gelince biraz bekledikten sonra mavi ekran veriyor.

O halde minidump dosyanızı paylaşır mısınız? Rehberi aşağıda.

Yeni konular

Geri
Yukarı