NVMe SSD Garanti Kapsamı

IBO.

Hectopat
Daha fazla  
Sistemimde kullandığım Samsung 970 Evo M2 SSD'mi ısınma probleminden ötürü garantiye göndereceğim fakat bir şeyden korkuyorum. SSD'mi ilk aldığım zaman heatsink takmak amaçlı üzerindeki yazıları söktüm. (Aşağıya örnek resim bırakıyorum. SSD'nin ilk hali 1. görsel gibiydi. Şu an 2. görselle birebir aynı.) Bu yaptığım işlem garantiyi bozar mı?
Bu arada SSD'nin sıcaklık değerlerini merak edenler olursa diye onu da belirteyim:
  • Sistem boşta iken sabit 50 derece
  • Yük altında 60-62 derece arasında değişiyor
samsung_970_evo_intro.jpg
heatsink.jpg

Onları sökmek garanti dışı bırakabilir ürünü ama bu konu hakkında kesin bir bilgim yok. RAM'ler garanti dışı kalabiliyor bu tip durumlarda.

Ama sıcaklıklar bana çok da anormal gelmedi. Biraz sıcak çalışan ürünler bunlar. Stres testinde 70 derecelere falan çıkıyorlar. Kendi sitesinde de çalışma sıcaklığı olarak 0-70 ℃ olarak söylenmiş. Bence garantilik bir durum yok. Ama çeşitli performans problemleri de yaşıyorsanız, o zaman işler değişir.

Onları sökmek garanti dışı bırakabilir ürünü ama bu konu hakkında kesin bir bilgim yok. RAM'ler garanti dışı kalabiliyor bu tip durumlarda.

Ama sıcaklıklar bana çok da anormal gelmedi. Biraz sıcak çalışan ürünler bunlar. Stres testinde 70 derecelere falan çıkıyorlar. Kendi sitesinde de çalışma sıcaklığı olarak 0-70 ℃ olarak söylenmiş. Bence garantilik bir durum yok. Ama çeşitli performans problemleri de yaşıyorsanız, o zaman işler değişir.
Aynı SSD'den babamın iş bilgisayarında mevcut. Onun PC'sinde takılı olan SSD; sistem boşta iken 38 derece, yükte ise 45 derecede sabit kalıyor. Üstelik babamın PC'sinde takılı olan SSD'de heatsink de mevcut değil.

Dereceler normal değil. Garanti işi samsung'un keyfine kalmış ilgilenmeyebilir söktüğünüzde en azından saklasaydınız.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    100,3 KB · Görüntüleme: 78
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı