NVMe SSD'ler neden ucuz?

Bütçe
700

WellGöz

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
B450M S2H
Linkteki ürünler retail olmayan (OEM) SSD'ler yani garanti vs. durumları yok. Son kullancıya satılmak için tasarlanmamış ürünler.

Kuvvetle muhtemel de eski notebook bilgisayarlardan çıkma veya depoda kalan ürünler.

Ayrıca standart M.2 SSD boyutu olan 2280 yerine 2242 olan daha kısa form faktörüne sahip.

Az önce bahsettiğim şeyler arasında anlam veremediğiniz bir yer varsa uzak durmanızı öneririm. Aksi taktirde kazıklanma ihtimalizin çok yüksek.

Linkteki ürünler Retail olmayan (OEM) SSD'ler yani garanti vs. durumları yok. Son kullancıya satılmak için tasarlanmamış ürünler.

Kuvvetle muhtemel de eski notebook bilgisayarlardan çıkma veya depoda kalan ürünler.

Ayrıca standart M.2 SSD boyutu olan 2280 yerine 2242 olan daha kısa form faktörüne sahip.

Az önce bahsettiğim şeyler arasında anlam veremediğiniz bir yer varsa uzak durmanızı öneririm. Aksi taktirde kazıklanma ihtimalizin çok yüksek.

24 ay garantisi var diyor ama en altta yazdığınızı anlamadım.

Maksimum 700 liralık bir SSD arıyordum ve birkaç tane buldum da ama arada çok daha ucuz olmasına rağmen daha hızlı olan bu NVMe SSD'ler gözüme çarptı. Bunlar neden bu kadar ucuz ve alınır mı?

Bunlar güvenilir değil. İlk başta çalışır ama birgün tak diye verilerin gider. HDD gibi bundan geri de alamazsın.

Geri
Yukarı