NZXT Aer 2 fan nasıldır?

Fiyatında en iyisi. Performansı mükemmel. Kendim 3 tane kullanıyorum. ARGB portu yoksa yanmaz. Görüntüsü de mükemmel ama.
Ses nasıl?

Arctic P12 mi almıştınız? Air Blazer'da da maksimum düzeyde ses var. Aynı ses NZXT tarafında da görülür. Kasa fanı olarak kullanacaksanız o tepe seviye sesler duyulmaz. He ama işlemciyi soğutmak için kullanılacaksa tam yüke göre ses olabilir. Noctua, Scythe fanlar daha sessiz olabiliyorlar.
P120 Bionix almıştım. Helikopter mübarek. Düşük devirde bile sesliydi. Benim Zalman 3 pin fan ona göre çok çok sessiz. PWM olsa bunu kullanırdım zaten.

Hocam NZXT ben almazdım :D
AB120R kullanıyorum, gerçekten 35.6 desibel veriyordur tam devirde. Ancak motor vb. sesler hiç yok, tamamen fuşşş diye rüzgar sesi duyuyorsunuz, sadece seviyesi yüksek oluyor. Amacınız özelliktense desibel olarak sessizlik ise pek tavsiye etmem ancak performans olarak muazzam bir fan.
Bence bu bile önemli çünkü aldığımız fanlarda hep bu motor sesi, vibrasyon vs oluyor. 1500 devirde 35 dBa çok gibi evet.
Buna ne dersiniz?

P120 Bionix almıştım. Helikopter mübarek. Düşük devirde bile sesliydi. Benim Zalman 3 pin fan ona göre çok çok sessiz. PWM olsa bunu kullanırdım zaten.
Bionix fanlarda agresif çalışmaya bağlı ses olabiliyor. P12, Arctic'in radyatörlerinde kullandığı fan. Malum 240 mm olanı 2020'de hem performans hem de ses olarak Avrupa'da ödül almıştı. Hatta bu fanı işlemci soğutucusunda @kino kullanıyor.

Benim aldığım fan 34 eSports soğutucudaki fan işte. Belki bana sıkıntılısı gelmişti ancak biraz araştırınca F120'de de benzer sorunları yaşayanlar ortaya çıkmıştı.

Benim aldığım fan 34 eSports soğutucudaki fan işte. Belki bana sıkıntılısı gelmişti ancak biraz araştırınca F120'de de benzer sorunları yaşayanlar ortaya çıkmıştı.
Bionix fanlar kule tipi soğutucuları için kullanılıyor. P12 ise radyatörleri için kullanılıyor. Ciddi bir ses farkı var aralarında. He tabii Arctic P12'nin güncel fiyatını bilmiyorum. Eğer pahalı olmuşsa alınmaz. Be Quiet! tercihi de yanlış olmaz.

Bionix fanlar kule tipi soğutucuları için kullanılıyor. P12 ise radyatörleri için kullanılıyor. Ciddi bir ses farkı var aralarında. He tabii Arctic P12'nin güncel fiyatını bilmiyorum. Eğer pahalı olmuşsa alınmaz. Be Quiet! tercihi de yanlış olmaz.
Bende de kule tipi fan var ona takmıştım hocam. P12 daha da pahalı ve yalan yok Arctic'ten soğudum. :D

Silverstone için de yorumlarda gürültülü çalıştığı belirtilmiş. Ulan piyasada ucuz sessiz fan yok. :D

Geri
Yukarı