NZXT H500 vs Cooler Master MB511

NZXT H500 / CM MB511

• H500

Oy: 18 46,2%
  • MB511

Oy: 21 53,8%

• Oy verenlerin toplamı
    39
RGB olan modeli sessizlik konusunda biraz, estetik bakımdan çok daha iyi diyebilirim. Benim yorumum Türkiye'de satılan düz kırmızı fan, akrilik pencereli modeli içindi.
Yurt dışından pek düşünmüyorum. Peki P350X ile RGB olmayan MB511 arasında ne düşünüyorsunuz? Estetik benim için ikinci planda. Çok soru sordum ama kararsızlığım hat safhada. 😅

P350X ile MB511 ikilisinden hangisini tercih etsen iyi tercih olur üzmez. MB511 artısı dahili fanları, eksisi akrilik penceresi oluyor. P350X hariçten fan masrafı eksi, dahili RGB şerit, TG pencere ile gelmesi artısıdır. Tercihte kişisel zevk devreye giriyor. Kişisel tercihim bu ikisi arasından yine MB511 olurdu.

Genel olarak memnun olduğun / olmadığın şeyleri söylersen sevinirim, P350X ile kıyaslıyorum.
Kasadan memnunum genel olarak. Cm 240mm sıvı soğutucu ve 120mm ekran kartı sıvı soğutucusu ile kullanıyorum gayet geniş iç hacmi. Sadece yan panel temperli olan versiyonunu alabilirsin. Yedek parça olarak arıyorum temperli camı ben.

P350X ile MB511 ikilisinden hangisini tercih etsen iyi tercih olur üzmez. MB511 artısı dahili fanları, eksisi akrilik penceresi oluyor. P350X hariçten fan masrafı eksi, dahili RGB şerit, TG pencere ile gelmesi artısıdır. Tercihte kişisel zevk devreye giriyor. Kişisel tercihim bu ikisi arasından yine MB511 olurdu.
Son soru olarak, P350X'ye karar verecek olursam hangi fan(lar)ı almalı ve nerelere yerleştirmeliyim?
Kasadan memnunum genel olarak. Cm 240mm sıvı soğutucu ve 120mm ekran kartı sıvı soğutucusu ile kullanıyorum gayet geniş iç hacmi. Sadece yan panel temperli olan versiyonunu alabilirsin. Yedek parça olarak arıyorum temperli camı ben.
Türkiye'de o versiyonunu bulamadım; nanokatolog'da görmüştüm sadece ama teslim edilme süreci nasıl geçer bilemedim.

P350X karar verdiğinde bu sefer fan tercihi kişisel zevke girecek. Görsellik istiyorsan başka, performans arıyorsan başka, sessizlik arıyorsan başka tercihler devreye girecek 😁 Ben şahsen P350X gibi görselliği olan kasaya RGB fan hariç başka türlü bir fan takmazdım 😉

P350X karar verdiğinde bu sefer fan tercihi kişisel zevke girecek. Görsellik istiyorsan başka, performans arıyorsan başka, sessizlik arıyorsan başka tercihler devreye girecek 😁
Performans > Görsellik = Sessizlik sıralamam bu şekilde olurdu 😂
+ RGB konusunda katılıyorum fakat fiyatları nasıl bilmiyorum kesin tuzludur 🤧

Son soru olarak, P350X'ye karar verecek olursam hangi fan(lar)ı almalı ve nerelere yerleştirmeliyim?

Türkiye'de o versiyonunu bulamadım; nanokatolog'da görmüştüm sadece ama teslim edilme süreci nasıl geçer bilemedim.
Bende bulamadım. Nanokatolog uzun süre bekletiyormuş. CM Store yedek parça olarak vardı geçen hafta şimdi bulamıyorum.

H500 tavsiye ederim ben. Oldukça sade ve şık bir tasarıma sahip. Keşke alırken bi’ 100-150₺ fazla verip bunu alsaydım diyorum bazen.

H500 tavsiye ederim ben. Oldukça sade ve şık bir tasarıma sahip. Keşke alırken bi’ 100-150₺ fazla verip bunu alsaydım diyorum bazen.
Şıklığından ziyade hava akışına bir tık daha önem verdiğim için kararsızdım şimdi ise gelen bunca yorumdan sonra ise P350X ile MB511 arasında gidip geliyorum. 😅

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı