NZXT S340 Elite Alınır mı?

Baris Baran

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde şu an bu bilgisayar var:
  • Anakart: MSI Z170A Tomahawk AC
  • İşlemci: Intel İ7 6700K
  • İşlemci Soğutucusu: CoolerMaster Hyper 412 PWM
  • Ekran kartı: MSI GTX 1070
  • Kasa: Aerocool DS200
Bilgisayarımdan memnunum ama kasamdan hiç memnun değilim, kablolaması biraz kötü yapılmış ve içinde yeterli derecede fan yok ve açıkçası görünümünden de memnun değilim. Ama ana sıkıntım kasanın yan kapağını taktığımda bütün bileşenler olması gerekenden çok fazla ısınıyor ve kasanın yan kapağını çıkarttığımda sorun çözülüyor.

Bütün bu sorunlara çözüm bulmak ve daha şık bir görünüm için yeni bir kasa almaya karar verdim, NZXT S340 Elite ama aklıma birkaç soru takıldı eğer bu kasayı alırsam işlemci soğutucum bu kasaya sığar mı? Bu kasayı almak sorunlarımı çözer mi? Kasaya 750TL vermeye değer mi? Yoksa sahip olduğum kasaya yeni fanlar ekleyip kablolamayı yeniden yaptırmak daha mı mantıklı olur? Cevaplarınızı en kısa sürede bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 ay önce 500 liradan satılıyordu o kasa. O stoklar tükendikten sonra hiçbir satıcı da bulamadım o kasayı onun yerine phanteks p350x modelinden aldım tek fanla geliyor bir egsoz fanı takarsan gayet yeterli olur. Kablolama da gayet düzenli oluyor kasada, bi bakmanı öneririm.

Hocam siz kablolamasını olabildiğince düzgün yapmaya çalışın. Fanlar için de bütçe belirtin ucuz yoldan sıvışın :) Ha dersiniz ki kasanın görünüşünü de beğenmiyorum. Ki bana dorarsanız bence de pek hoş gözükmüyor. Phanteks Eclipse P350X alabilirsiniz. Çok yakışıklı bir kasadır kendisi.

Gayet güzel kasadır, VR kullanmayacaksan Elite modeli değilde NZXT S340 alabilirsin daha uygun olur fiyatı.

Phanteks Eclipse P400S nasıl bir kasadır? Araştırırken met edenleri çok görmüştüm ama işlemci soğutucusu 16 cm destekliyor benim işlemci soğutucum tam 16 cm sığmama sıkıntısı olur mu acaba?Bu kasa da 650TL

P400S, S340 Elite'nin rakibi. Hava akışı, malzeme kalitesi olarak hemen hemen aynılar. Kablolama olarak Phanteks'i daha çok beğeniyorum sadece. S340 Elite'nin kablolaması da oldukça iyi. Ama ben o modeller yerine genellikle Enthoo Pro M öneriyorum. Çok çok geniş ve hava akışı olarak çok üstün bir model.

Ben olsam seçim yaparken zorlanırdım. İki kaliteli marka, iki kaliteli model ve çok benzerler. Hangisini alırsanız alın pişmaz olmazsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı