NZXT X73 RGB vs EK AiO Elite vs. Lian Li Galahad

Tolgahan1997

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, bu 3 ürün arasında kaldım. NZXT X73 RGB 2000 TL, Lian Lİ Galahad 1410 TL, EK AiO Elite 2450 TL. Bu 3 üründen hangisini neden önerirsiniz? Performansları aynı olduğu için benim için önemli olan pompa kalitesi. 5900X veya ileride çıkacak 69xx serisi Ryzen ile kullanacağım. Bu arada Lian Li Galahad pompa kaçıncı nesil olduğunu bilen arkadaş yazarsa sevinirim.

Son düzenleme:
NZXT yazılım gibi artısı var ama aradaki yaklaşık 600 ₺ fiyat farkına değer mi tartışılır. EK AIO çok pahalı fiyatına bence değmez. İçlerinden Galahad derim.
Ekstra bir ürün öneriniz var mı bunlardan farklı fakat daha sağlam dediğiniz? Galahad'ın içerisinden çıkan sıvı miktarı az geldi bana bide pompa kaçıncı nesil yazmıyor kararsız kaldım o konuda.

NZXT yazılım gibi artısı var ama aradaki yaklaşık 600 ₺ fiyat farkına değer mi tartışılır. EK AIO çok pahalı fiyatına bence değmez. İçlerinden Galahad derim.
NZXT CAM bugüne kadar kullandığım en rezalet programdır herhalde. Üstüne açık açık veri gönderme muhabbeti de var.

5900X için inan hepsi overkill eğer gerçekten 5 Ghz üstüne çıkmayacaksan.

EK bu işin kralıdır, custom sıvı soğutmada zaten daha iyisi yok. Eğer bütçe sıkıntın yoksa yapıştır geç, yoksa Galahad al.

NZXT CAM bugüne kadar kullandığım en rezalet programdır herhalde. Üstüne açık açık veri gönderme muhabbeti de var.

5900X için inan hepsi overkill eğer gerçekten 5 Ghz üstüne çıkmayacaksan.

EK bu işin kralıdır, custom sıvı soğutmada zaten daha iyisi yok. Eğer bütçe sıkıntın yoksa yapıştır geç, yoksa Galahad al.
Merhabalar hocam müsaitseniz bir kaç soru sormak isterim. Discord adresinizi verebilirseniz memnun olurum.

Üst düzey overclock yapmayacaksan ve bütçen kısıtlıysa değmez. Yoksa daha iyisi custom sıvı soğutma =)
Hocam benim için sıkıntı bütçe değil o custom soğutmayı yapamam yüksek ihtimalle çok iyi tasarlamak lazım. Bu kıtlıkta bilgisayar parçalarıma zarar vermek istemiyorum.
Kalitesi belli F/P alttaki L360 V2 soğutucu veya sessizlik odaklı Be Quiet Pure Loop 360 var. Tercih sana kalmış ben olsam sessizlik odaklı Pure Loop 360 alırdım.

Performans daha önemli benim için zaten kasada 140mm Bionix F140 olduğundan bence zaten ses olacaktır. Ama Galahad pompasının kaçıncı jenerasyon olduğunu bulamıyorum. 7 ise direkt alacağım fakat yok yazmıyor. Son seçenek EK AIO Elite döneceğim.

Geri
Yukarı