Obez olduğum için dalga geçiyorlar

Arkadaşlarımın hepsi obezsin, vay danam vay deyip dalga geçiyorlar. Pek takmıyorum bunları ama sırf obez olduğum kızlarla da arkadaşlık kuramıyorum. Ne yapmalıyım, bu arkadaşlarımı silmeli miyim?

Bende olsam dalga geçerdim aynaya bak ve gelişmeye çalış.

Bence hem arkadaşlarını silmeli hemde obez olmanın sana bir şey katmadığını fark etmen lazım. Anonim birinin bir sözü var. "Obez olmak olmak senin suçun olmayabilir ama obezitenin kölesi olmak tamamen senin suçun." Kalk ve hayatını geliştirmeye bak. Çok zorlanacaksın ama inan bana sonunda cidden hayatından memnun ve yaşamayı seven biri olacaksın.

Eğer durum ciddi radde de art niyetleşiyorsa onları uyar, uyarıları takmıyorsa sil. Ayrıca maalesef baban Engin Polat değilse kilolu halinle kız arkadaş edinmen zor çünkü kızların erkek arkadaş edinirken ki tek amacı duygularını tatmin etmek. Şunu da bil ki insanlar hep konuşur. Kilo verirsen boyuna takar, uzarsan tipine takılır, tipini düzeltsen konuşma stiline takılır.

Arkadaşlarımın hepsi obezsin, vay danam vay deyip dalga geçiyorlar. Pek takmıyorum bunları ama sırf obez olduğum kızlarla da arkadaşlık kuramıyorum. Ne yapmalıyım, bu arkadaşlarımı silmeli miyim?

Bende dalga geçerdim obez değilsin sadece tembelsin bu değiştirebileceğin bir şey ve cabalamıyorsun arkadaşların iyi gelişmeni istiyorlar

Bu tür insanlar ile arkadaşlık kurman hata bence hocam. Çıkarmam diyorsanız onlara bu konuda rahatsız olduğunuzdan bahsedin. Devam ederlerse bitirin arkadaşlığınızı. Bu tür insanlar çevrende olabiliyor çok takma sen kendini geliştirmeye önem ver. 🙂 (kilonuzdan rahatsız iseniz zayıflamaya çalışın mesela)

Kankam dalga geçmeleri iyi bir yandan bu sözlerden kendine fırsat çıkarabilirsin. Spora başla değişimi gördükten sonra kendin bile inanamayacaksın. Kilo vermek elinde olan bişey (hastalığın yoksa) dalga geçildiği zaman moralin bozulmamalı.

Geri
Yukarı