Obeziteli bireyin askere gitmemesi mantıklı mı?

1- Eğer dediğin gibi mental olarak askerliğe elverişli değilsen zaten kimse uğraşmaz seninle 2 kere hava değişimi verirler 3. de çürük alırsın.
2- kimse sana küfredemez. Zaten komutanlara CİMER de altlarına kaçırırlar.
3-Kilo muhabbetini aklından çıkar. Sağlığından önemli değil.

1- Eğer dediğin gibi mental olarak askerliğe elverişli değilsen zaten kimse uğraşmaz seninle 2 kere hava değişimi verirler 3. de çürük alırsın.
2- kimse sana küfredemez. Zaten komutanlara CİMER de altlarına kaçırırlar.
3-Kilo muhabbetini aklından çıkar. Sağlığından önemli değil.
akp nin yaptığı en iyi şey oldu bence. eskiden gerçekten çok berbat ve kötüydü . sözde vatan görevi diye alıp sanki ermeni -yunanmışsın gibi davranıyorlardı .

Cekiliin! Asker geldi :D oncelikle belirtmek istiyorum ki askerde patates soymak falan yok? Nereden uyduruyorsunuz boyle seyleri. Askerde sana kimse kufur edemez, sahsi olarak sana hakaret edemez veya vuramaz. Askerlik yapmanin amacı sana silah tutmayi ogretmek degil, komut sistemindeki mutlak itaati ogretmektir. Savas zamani daha emri uygulayamayan bir asker, asker degildir. Yani anlayacaginiz aslinda buradaki amac mutlak itaate uymaktir. Genc kardesim simdiden git askere kurtul, burada herkes 20 yasinda zaten ve alayi rdm :D daha forumdaki insanlarla boyle surukleniyorsan seni orada dusunemiyorum. Ha universite okursun, ileride zorunlu kalkar diye dusunursen o senin fikrindir :D zaman konusunda katiliyorum. Buradaki 1 gun sivil hayattaki 3 gune bedeldir bence.

Kanun şu şekilde işliyor anlatayım kardeşim.
Vücut kitle endeksine göre kilolu olup obezite sınıfına giriyorsun ilk seferde sana tecil veriyorlar aynı şeyi 6 ay aralıkla 3 sene boyunca tekrarlıyorsun 3 sene sonunda halen kiloluysan askerden muaf oluyorsun.

Kanun şu şekilde işliyor anlatayım kardeşim.
Vücut kitle endeksine göre kilolu olup obezite sınıfına giriyorsun ilk seferde sana tecil veriyorlar aynı şeyi 6 ay aralıkla 3 sene boyunca tekrarlıyorsun 3 sene sonunda halen kiloluysan askerden muaf oluyorsun.
6 ay değil senede 1 kez ve 3 kez sürüyor tam olarak 2 yıl sonunda bitiyor. Diyelim 170 boyumdasın boyun son 2 hanesine 30 ekliyorlar 100 kilo yapıyor . 170 boyunda biri 100 kilonun üstündeyse askere alınmıyor tam olarak böyle.

Geri
Yukarı