OBP ile gitmek istediğim okul ile yaşadığım yer farklı mahallede

Kckc

Hectopat
Daha fazla  
OBP ile gitmek istediğim okul ile yaşadığım yer farklı mahallede. Tercih yaparken herhangi bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mahalle olarak değil de ilçe olarak bakmak lazım. Bir ilçeye bağlı pek çok mahalle olabiliyor. Dediğiniz okulla yaşadığınız yer aynı ilçedeyse sıkıntı çıkmaz.

OBP ile gitmek istediğim okul ile yaşadığım yer farklı mahallede. Tercih yaparken herhangi bir sıkıntı olur mu?
Komşu kayıt üzerinden tercih yaparsın yalnız alım yapılırken o liseye yakın olanlardan düşük öncelikle sıralanırsınız yani girme ihtimaliniz liseye yakın olanlardan düşük olur. Şansınızı deneyin.

Mahalle olarak değil de ilçe olarak bakmak lazım. Bir ilçeye bağlı pek çok mahalle olabiliyor. Dediğiniz okulla yaşadığınız yer aynı ilçedeyse sıkıntı çıkmaz.

Tamamdır hocam aynı ilçe zaten sağ olun cevapladığınız için

Komşu kayıt üzerinden tercih yaparsın yalnız alım yapılırken o liseye yakın olanlardan düşük öncelikle sıralanırsınız yani girme ihtimaliniz liseye yakın olanlardan düşük olur. Şansınızı deneyin.

Hocam OBP 99.7 buna rağmen daha mı dezavantajlıyım

Hocam OBP 99.7 buna rağmen daha mı dezavantajlıyım
@Samicenk

Son düzenleme:
Kusura bakma görmedim, garanti girersin OBP çok iyi çünkü.

Hocam peki sizce tahmininize göre bu netlerle geçen sene 398 puan 5.86 yüzdelik ile almış okula girebilir miyim?
Türkçe 16D 4Y
İnklap Full
Din 9D 1y
İngilizce Full
Matematik 11D 5Y 4b
Fen 17D 3Y
Geçen seneye göre puan 403 yüzdelik dilim 5.22 çıkıyor

Hocam peki sizce tahmininize göre bu netlerle geçen sene 398 puan 5.86 yüzdelik ile almış okula girebilir miyim?
Türkçe 16D 4Y
İnklap Full
Din 9D 1y
İngilizce Full
Matematik 11D 5Y 4b
Fen 17D 3Y
@Samicenk

Kusura bakma görmedim, garanti girersin OBP çok iyi çünkü.

Hocam cevaplarsanız sevinirim

Son düzenleme:
Türkçe 16D 4Y
İnklap Full
Din 9D 1y
İngilizce Full
Matematik 11D 5Y 4b
Fen 17D 3Y

@Samicenk

Hocam cevaplarsanız sevinirim
Büyük ihtimalle girersin ben bu sene yüzdelik ve puanların çok değişeceğini düşünmüyorum

Büyük ihtimalle girersin ben bu sene yüzdelik ve puanların çok değişeceğini düşünmüyorum

Hocam bu da arkadaşımın netleri sizce o geçen sene 408 puan 4.51 ile alan liseye girebilir mi?

Türkçe 19D 1Y
İnklap 9D 1y
Din 8D 2y
İngilizce 8D 1y 1B
Matematik 9D 2y 9B
Fen 18D 1Y 1b
Geçen seneye göre puanı 410 yüzdelik dilimi 4.38 çıkıyor sizce girer mi?

@Samicenk

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı