OBS ayarları nasıl olmalı?

OBS sahnesini SS olarak paylaşır mısın ?
1675967086467.png

Senin dediğin gibi yaptım. Kodlayıcı x264 yaptım.

Değiştirebileceğin tek ayar bu kaldı bu da olmazsa sistemin OBS için yetersiz demektir. OBS için ekran kartı bi tık şart.

1676012915678.png

Teşekkür ederim hocam. Size nereden iletişime geçebilirim? Discord kullanıyor musunuz? Aklımda bir çok soru işareti var. Tabi müsaitsen.

Rica ederim yardımcı olabildiysem birde eğer bu konularla alakalı ise buradan konu açman daha doğru olur herkes bilgilerden faydalanmış olur. Yakında Youtube kanalım OBS video kayıt ve yayın rehberi paylaşıyor olacağım.

Rica ederim yardımcı olabildiysem birde eğer bu konularla alakalı ise buradan konu açman daha doğru olur herkes bilgilerden faydalanmış olur. Yakında Youtube kanalım OBS video kayıt ve yayın rehberi paylaşıyor olacağım.
Hocam bir sitede 2 GB RAM ile canlı yayın açtım yazıyordu nasıl açıyorlar?

Elgato ile bilgisayarindaki goruntuyu monitore aktarirmis gibi baska bir bilgisayara aktarip yayin aciyorlar. Birnevi HDMI to HDMI gibi birsey yani. 2GB RAM yayin actigi sey yayini yukledigi bilgisayardir. Ayni anda oyun oynayip yayin acmak var, bir de iki bilgisayardan yayin acmak var.

Yayın sırasında yük genelde ekran kartına veriyoruz. O yüzden RAM büyük engel değil fakat 2 GB RAM'le bahsettiğin senaryo gerçekçi değil muhtemel VRAM'dir o.

Elgato ile bilgisayarindaki goruntuyu monitore aktarirmis gibi baska bir bilgisayara aktarip yayin aciyorlar. Birnevi HDMI to HDMI gibi birsey yani. 2GB RAM yayin actigi sey yayini yukledigi bilgisayardir. Ayni anda oyun oynayip yayin acmak var, bir de iki bilgisayardan yayin acmak var.

2GB RAM'i olan adam 3000 5000 TL Elgato mu alacak hocam gerçekçi değil senaryo.

2GB RAM'i olan adam 3000 5000 TL Elgato mu alacak hocam gerçekçi değil senaryo.
Eskiden alip kullanmadigi bilgisayar vardir mesela hocam. Onun disinda ayni bilgisayarda hem oyun oynayip hem de en az 720p yayin acamaz kusura bakmayin. Ya bilgisayarinin islemcisi iyi olup RAM'i dusuktur, ya da programin en optimize ayarlarini yapmistir.

Yeni konular

Geri
Yukarı