OBS Ekran Yakalama Sorunu

Sariserpito

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi benim bir ekran yakalama sıkıntım var ve bu durumdan oldukça muzdarip durumdayım.
Olay tam olarak şu;
Ben bir laptop sahibiyim ve Twitch'de yayın açmak istiyorum fakat şöyle birkaç sıkıntım var.
2 ekran kartı bulunduğu için OBS masaüstünü yakalıyor fakat oyunu yakalamıyor, çerçevesiz ekran yapınca da dahili ekran kartını kullanıyor, haliyle FPS çok fazla düşüyor.
Bilgisayar>Yönet'ten Intel ekran kartını devre dışı bırakırsam bu dediğim sorun ortadan kalkıyor fakat bu seferde başka bir sıkıntı ortaya çıkıyor.
FPS o kadar fazla düşüyor ki yaklaşık 3 FPS civarında bir performans alıyorum ama ekran geçişlerinde sıkıntı yaşamıyorum.
FPS düşüklüğünün sebebinin işlenirken önce entegre karta gitmesinden kaynaklı olduğunu forumda okumuştum ve çözümünün BIOS'tan ayarlamak olduğunu biliyorum fakat benim BIOS'ta öyle bir ayar yok.
Laptop; MSI GE72mvr
Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Kardeş OBS i HD GRAPHİCS le çalıştıracaksın oyuna girerken GTX1070 ile gireceksin veya OBS den oyun yakalamayı kullan.
Kardeş sen anlamıyor musun?
Obsyi intel, oyunu gtx yapınca çalışmıyor çünkü obs intel ile çalışıyor, intel ile çalışınca oyun gtx ile çalışsa bile intel çıktıyı yakalamaya çalışıyor ve siyah ekran geliyor.
Gtx ile çalıştırırsam da masaüstünü ve oyunu almıyor.

bende ekran yakalama pencere pencere iç içe bi görüntü oluşması lazımya onu oluşturamıyorum nedense siz nasıl ayarladınız onu

Dediğini tam anlamadım daha anlaşılabilir bir şekilde yazabilir misin ?
1573676251656.png

al bak kaynaklarda ekran yakalama var lakin ekranı yakalamıyo normalde yakalaması lazım

Dosya Ekleri

• 1573676251790.png
    1573676251790.png
    65,8 KB · Görüntüleme: 43
  • 1573676251894.png
    1573676251894.png
    65,8 KB · Görüntüleme: 45
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı