OBS ile kaydedilen video kasıyor fakat oyun kasmıyor

Enesakif27

Centipat
Daha fazla  
OBS ile TLOU kayıt yaparken oyun kasmıyor ama aldığım kayıt izlediğimde kasıyor, nedeni nedir? Herhangi bir OBS ayarı yapmadım. AMD ekran kartı kullanıyorum ve video çıkış kısmın da ne kadar yüksek çözünürlük seçersem o kadar kasıyor. 1080p veya 720 çekemiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20230412_025400.jpg
    IMG_20230412_025400.jpg
    189 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun ne ile kaynaklı olduğunu henüz bende bilmiyorum fakat çektiğiniz videoyu YouTube gibi bir platforma gizli olarak paylaşın ardından videoyu izleyin ve kasmadığını göreceksiniz bende bu sorunu yaşıyorum hala çözmüş değilim bilgisayarımdaki fotoğraflar yerinden izlerken kasıyor YouTube'a gizli yükleyince izledigimde kasmıyor.

Handbrake indirip internet fast 1080 ayarı ile çıktı alıp deneyebilirsin. OBS, ".mkv" olarak kayıt yapıyor sanırsam. Ya da ayarlardan .mp4 yapabilrsiniz. Bir deneyin.

OBS ayarlarıyla saatlerce uğraşmış biri olarak söylüyorum: Eğer kodlayıcı olarak ekran kartını seçebiliyorsun ekran kartını seç. Sorunun nedeni işlemciye fazla yük binmesi. Ekran kartının kodlayıcısını seç ve deneye deneye uygun bitrate değerini kullan.

Son düzenleme:
Hocam youtube için ufak tefek içerik üretmeye başlayan bir tanıdığımda benzer problem oldu. Bit ayarı ile oynayarak bu sorunu çözmüştük deneme yanılma yaparak kontrol edebilirsiniz. Ondada kayıt esnasında oyunda vs kasma yoktu ama oluşan video kasarak gözüküyordu.

Mitheroso

Benim bildiğim kadarıyla OBS'te kaydı işlemci ile aldığın için ve işlemcin oyun sırasında oyuna tüm gücünü verdiğinden kalan gücü video kaydı yapmaya yetmiyor ve sonuç olarak ortaya takılmalı bir video çıkıyor. Siz hissetmiyorsunuz çünkü işlemci sizin için çalışıyor :)

Benim bildiğim kadarıyla OBS'te kaydı işlemci ile aldığın için ve işlemcin oyun sırasında oyuna tüm gücünü verdiğinden kalan gücü video kaydı yapmaya yetmiyor ve sonuç olarak ortaya takılmalı bir video çıkıyor. Siz hissetmiyorsunuz çünkü işlemci sizin için çalışıyor :)

İşlemci yerine ekran kartıni nasıl seçebilirim? Bende videolarda izlediğimde gelişmiş te başka seçenekler çıkıyor ama sadce bende H264 mu ne yazıyor ve TLOU bildiğiniz gibi işlemci %100 kullanıyor optimizasyon sıkıntısı var ondan dolayı 2 sinede dednz gibi gücü yetmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı