Çözüldü OBS kayıtta donmadığı halde videoda donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dwarekithx

Decapat
Daha fazla  
Kayıta başladığım zaman gayet güzel bir şekilde oyunumu oynayabiliyorum ama video da izlerken video çok donuyor. Bunun sebebi nedir?

Çözüm
Bit hızını düşürün tekrar deneyin.

Hocam arttırdığım zaman düzelmişti sanırım bir de ayar yapmıştım FPS de yükselttim hiç donmuyordu sadece çok akıcı değil gibiydi o yüzden D3dgear ile aynı ayarlarda çekiyorum akıcı ve donmuyor.
FPS ayarlarına bir bak, video kayıt yerini mümkünse C'ye kayıt ettir, video codec ayarları var mı bilmiyorum X264 olarak ayarla, bir de MP4 formatta kayıt varsa en stabili o oluyor genellikle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kayıta başladığım zaman gayet güzel bir şekilde oyunumu oynayabiliyorum ama video da izlerken video çok donuyor. Bunun sebebi nedir?

İşleme gecikmesi olabilir. Yayın yaparken yaşadığım problemdir. 1440P60FPS yayın yaparken FPS 60 iken kare işleme için ortalama süre 15 MS'e kadar çıkıyordu ve takılmalar oluyordu yayında. Bunun çözümü X264 kodlayıcıyı GPU bazlı oyunlarda vermeniz. CPU bazlıda ise gpunuzu vermeniz ya da grafiklerinizden biraz fedakarlık etmenizdir.

1679958934548.png

1679958958080.png

R7 5800X olduğundan her daim X264'e veriyorum.
Ek olarak: İşlemcinizin gücüne göre ayar verin. Bu sayede performans ile kalite dengelenir. CS Valorant gibi oyunlarda Medium ve Slow kullanıyorum. RDR 2 veya Dying Light 2 gibi oyunlarda Very Fast almak zorundayım.

1679959053639.png

Programı bilmiyorum ama büyük ihtimalle kayıt FPS ayarı düşük olabilir.

30 FPS kullanıyorum.

İşleme gecikmesi olabilir. Yayın yaparken yaşadığım problemdir. 1440P60FPS yayın yaparken FPS 60 iken kare işleme için ortalama süre 15 MS'e kadar çıkıyordu ve takılmalar oluyordu yayında. Bunun çözümü X264 kodlayıcıyı GPU bazlı oyunlarda vermeniz. CPU bazlıda ise gpunuzu vermeniz ya da grafiklerinizden biraz fedakarlık etmenizdir.

Eki Görüntüle 1717516

Eki Görüntüle 1717517
R7 5800X olduğundan her daim X264'e veriyorum.

Ek olarak: İşlemcinizin gücüne göre ayar verin. Bu sayede performans ile kalite dengelenir. CS Valorant gibi oyunlarda Medium ve Slow kullanıyorum. RDR 2 veya Dying Light 2 gibi oyunlarda Very Fast almak zorundayım.Eki Görüntüle 1717518

Ben her zaman ultrafast olarak ayarladım çünkü sistemim çok iyi olduğu söylenemez gördüğüm bir video da adam öyle demişti. Bir de kare işlemi için olan yer bende gözükmüyor sebebi nedir?

FPS ayarlarına bir bak, video kayıt yerini mümkünse C'ye kayıt ettir, video codec ayarları var mı bilmiyorum X264 olarak ayarla, bir de MP4 formatta kayıt varsa en stabili o oluyor genellikle

Dediklerinin hepsi yapılıydı zaten o şekilde bile bu sorunu almaya devam ediyordum.

Bit hızını düşürün tekrar deneyin.

Hocam arttırdığım zaman düzelmişti sanırım bir de ayar yapmıştım FPS de yükselttim hiç donmuyordu sadece çok akıcı değil gibiydi o yüzden D3dgear ile aynı ayarlarda çekiyorum akıcı ve donmuyor.

Çözüm

Geri
Yukarı