OBS Yayında Pikselleşme Sorunu

Benim bilgisayarın ekran kartı yok, sadece işlemci ile yayın yapıyorum ve pikseller oluşuyor acaba RX 6700 gibi bir ekran kartım olsa bu pikselleşmenin önüne geçilir mi?

Hocam driver boster Full kurulum yapın dirver güncelle deyip cihpsete Update yapıyor sorun böyle çözüldü benim :)
merhaba detaylı anlatırmısınız rica etsem bende halen sorun devam edıyor da :/

Hocam driver boster Full kurulum yapın dirver güncelle deyip cihpsete Update yapıyor sorun böyle çözüldü benim :)
tekrardan merhabalar dedıgınız güncelleme programını indirip herşeyı guncelledım başka bişey yapmama gerek var mı acaba birazdan deneme yapıcam başka bişey yapmam gerekıyorsa söylersenız sevınırım :)

Benim bilgisayarın ekran kartı yok, sadece işlemci ile yayın yapıyorum ve pikseller oluşuyor acaba RX 6700 gibi bir ekran kartım olsa bu pikselleşmenin önüne geçilir mi?
gecen hafta rx 6750 xt aldım sorun aynı ...

Son düzenleme:
Hocam konuya son nokta getireyim:

Nvdia ekran kartına sahip olanlar bir tık önde. Onun haricinde AMD yeni çıkardığı kartlarda bu sırf görüntü paylaşımı için ayrı bir bellek üretti o belki kurtarabilir. Bir diğer etken ise yayın içinde verdiğiniz bit değeri. Onaylı yayıncı olmadığınız sürece maksimim 6k bitrate verebiliyoruz. 6k bitrate ise yayınların genelinde pikselleşme yapıyor ve bu maalesef oluyor. Onaylı yayıncılar 8250k bitrate verebilirler. Bu bitrate aralığı çok önemli. Çünkü aradaki 2k fark çoğu şeyde pikselleşme ve yırtılmayı engelliyor. Dediğimi şöyle anlayabilirsiniz. Eğer yayın yapmak yerine 8k-10k arası bitrate vererek kayıt alırsanız kaydınızdaki pikselleşmenin neredeyse hiç olmadığını göreceksiniz. Twitch için bu 6k-8k bitrate aralığı sınırlıyken YouTube gibi platformlarda yanlış hatırlamıyorsam 10k'ya kadar bitrate verme imkanınız oluyor. Bu da sizin yayınınızın daha kaliteli hale getiriyor ve şunu da belirtmekte fayda var Twitch onaylanmış (tikli) hesapların yayın kalitesine daha önem veriyor. Daha smooth (akıcı) bir yayın ile karşı karşıya kalıyoruz. Bir diğer durum ise (bu çok üst düzey sistemlerde bir sıkıntı yapmıyor) pardon iki diğer sorun ise şu; kendi kasanızın haricinde bir yayın kasası (böyle diyelim) olduğu durumlarda yayın kalitesi yine bir nebze olsun düzeliyor ama hala daha onaylı kullanıcı değilsen pek fazla bir şey beklememekte fayda var. İkinci durum ise yayın esnasında alınan kayıt yayın görüntüsünden daha kaliteli olduğu için herhangi bir platforma (twitter hariç :) ) yüklendiğinde doğrudan yayının görüntüsü olmaktan çıkıp kayıt görüntüsü olduğu için yukarıda anlattığım kalitede bir sonuç elde etmiş oluyoruz. Bazı arkadaşlar sorar diye şu yukarıda atladığım kısmı da cevaplayayım. Onaylı olmayan kullanıcılar max 6k bitrate verebilirler. Eğer ki siz kaliteli olsun diye 8k 10k canlı yayın bitrate'i verirseniz muhtemelen daha çok pikselleşme ya da yayının bozulması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yıllar sonra edindiğim bilgileri sizlere sundum. Konuyu da hortlattık.

İşlemcide de aynı kartta da aynı veriyor yine değişmiyor işlemciye verince zaten haliyle performans düşüyor ben AMD'den sanıyordum ama o kadar yer baktım o da değil 20000 Kbps'yi de her net desteklemiyor düzgün yayın yapan her yayıncı da 2 PC kullanmıyor Bitrate'i de öyle yüksek değil Twitch desen zaten 6000 üstü vermiyor anca kick ama aynı o da.

Geri
Yukarı