OBS'de Kayıttan Sonra Videoda Kasma Problemi

Ali Murat Ercan

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Tulpar T7 V20.5.6 -
Intel® Alder Lake Core™ i7-12700H 14C/20T; 24MB L3; E-CORE Max 3.50GHZ P-CORE Max 4.7GHZ;45W ;10nm SuperFin
Nvidia RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit
17,3" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
1TB PCIe M.2 2280 3.0 x4
Arkadaşlar merhaba. Bu sorun yüzünden 2 videom gitti. Genellikle sıkıntı olmuyordu ama 2. Kez başıma geldi bu. Tomb Raider için video kayıt yaptım sıkıntı yoktu. Fakat sonrasında videoya bir baktım 180 MB, dedim neler oluyor. Sonrasında açtım videoyu fakat video kasıyor. Resmen bozuk video kayıt etmiş. Hayır Bir de o kısmı başa saramayacağım ilerlememi kaydetmiştim. Neden çıkıyor bu sorun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Video codec ayarlarından işlemciye fazla öncelik verdiyseniz böyle bir sorun olabilir.(veryhigh, high, medium gibi)

Oyununuzu kayıt ederken kullandığınız pencere yakalama, oyun yakalama, ekran yakalama gibi seçeneklerinden biri bu soruna neden olmuş olabilir.

Video codec ayarlarından işlemciye fazla öncelik verdiyseniz böyle bir sorun olabilir.(veryhigh, high, medium gibi)

Oyununuzu kayıt ederken kullandığınız pencere yakalama, oyun yakalama, ekran yakalama gibi seçeneklerinden biri bu soruna neden olmuş olabilir.

Ayarlarımı şöyle atayım.

Ekran Alıntısı1.PNGEkran Alıntısı2.PNGEkran Alıntısı3.PNGEkran Alıntısı4.PNG
Tekrardan merhabalar, OBS ile şuan çıldırmak üzereyim. Diğer oyunlarda problem yok ama OBS ile Tomb Raider'da kayıt yapıyorum sıkıntı yok ama kayıta bakıyorum video kasıyor. Diğer oyunların kayıtlarında problem yok ama Tomb Raider ile böyle bir problemim var. Yardımınız gerekiyor.
Ekleme: Arkadaşlar şimdi de tüm oyunlarda kasma problemi var. Eskiden lol videosu çekerken gayet akıcı 80-140 fps arası video kayıt yapıyordum. Fakat şimdi 40-60 fps arası oluyor oyunda. Ayrıca videoyu sonrada izlediğimde çok yetenek kullanılan yerlerde videoda donmalar mevcut. Nasıl çözebilirim bunu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı