OC ile 2200G yanar mı?

Bütçe
600

ahmetq

Hectopat
Arkadaşlar ikinci el 2200G alacağım fakat arkadaş çok ucuza veriyor, benim de aklıma şöyle bir soru takıldı. Ben bu işlemciyi alırken nelere dikkat etmeliyim? Arkadaş OC yapmışsa işlemcinin yanma olasılığı var mıdır? Hangi programlar ile test etmeliyim? Şimdiden teşekkürler 🙂.

O.C ile nasıl işlemci yanıyor bilmiyorum bende arada Forza'ya girerken O.C yapıyorum ama sıcaklıkların 70 dereceyi geçmemesine dikkat ediyorum. YouTube'dan 2200G benchmark testlerine bak yakın değerler tutuyorsa alırsın işlemciye kolay kolay bir şey olmaz zaten.

Arkadaşlar ikinci el 2200G alacağım fakat arkadaş çok ucuza veriyor, benim de aklıma şöyle bir soru takıldı. Ben bu işlemciyi alırken nelere dikkat etmeliyim? Arkadaş OC yapmışsa işlemcinin yanma olasılığı var mıdır? Hangi programlar ile test etmeliyim? Şimdiden teşekkürler 🙂.

İşlemcin 70 dereceyi geçmesin yeter, başka türlü nasıl yansınki?

İşlemci kurcalanmadığı sürece en zor arızalanan bileşenlerden biridir. OC'de limitlerinde yapıldığı sürece işlemci kolay kolay hasar görmez. OCCT ile CPU testi yapılabilir.

İşlemcin 70 dereceyi geçmesin yeter, başka türlü nasıl yansın ki?
Fazla abartmayın yeter.
Arkadaş OC yaparsam yanar mı demiyor. Lütfen konuyu dikkatli okuyun.

Stress testi oyun testi internetteki verilere yakın ise alın. OC ile işlemci yanma olasılığı var fakat yanmışsa zaten çalışmaz.

Stress testi oyun testi internetteki verilere yakın ise alın. OC ile işlemci yanma olasılığı var fakat yanmışsa zaten çalışmaz.

Satıcı çok şüpheli test etmeme falan izin vermiyor.

Adana'da oturuyorum 650 TL'ye buldum senin yaşadığın yerde tabii normal muhtemelen hatta belki fazla bile ama burası Adana 😃 sistemi topladım sadece işlemci kaldı.

İşlemcin 70 dereceyi geçmesin yeter, başka türlü nasıl yansınki?

Reisler işlemciye OC değil olay benim işlemciyi alacağım kişi işlemciye OC yapmışsa işlemcinin yanma ihtimali var mıdır çünkü şüpheli satıcı test ettirmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı