OC yapılırsa ekran kartı yanar mı?

ideal

Femtopat
Daha fazla  
Selam. İnternette adam 30FPS veren ekran kartinindan 60FPS alıyor. Ben de adamın yaptığı gibi overclockdaki her şeyi sona çekersem ekran kartini yakar miyim?

Her şeyi rastgele sona çekersen yakma ihtimalın var.
Voltajları fazla yükseltmemen lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. İnternette adam 30FPS veren ekran kartinindan 60FPS alıyor. Ben de adamın yaptığı gibi overclockdaki her şeyi sona çekersem ekran kartini yakar miyim?
Aşırı yüksek bir ihtimalle yakarsın. Müthiş bir soğutma sistemin varsa bir nebze kurtarabilirsin belki. Zaten overclock her şeyi sona çekerek de yapılmaz. Büyük ihtimalle video sahte olabilir. Linkini paylaşabilir misiniz?

Her şeyi sona çekersen büyük ihtimal PC kapanır. Yanma ihtimalide var. Core clock 30'ar 30'ar.
Memory clock ise 100'er 100'er arttırın test edin ve adım adım arttırın en sonunda baktınız çökmeye başladı azıcık düşürün öyle 1 saat test edin. Eğer sorunsuz çalışıyorsa OC olmuştur.

Benim 750 Ti var ve Core clock 160 Memory clock 600 gayet stabil çalışıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video.

Tamam arkadaşlar en iyisi overclock yapmayayım.

Sağ olun bilgilendirme için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu video.

Adam şaka amaçlı yapmış videoyu belli. Zaten voltaj değerlerine oynamamış adamın oynadığı değerlerle oynarsan yakmazsın ekran kartını. Fakat bu kadar üstünkörü yapılan işlemin oyun içinde stabil kalması zor.

Ben GT940MX'e bile OC yaptım yanmadı. OC yaptım ekran kartı yandı diye de bir konu görmedim belki vardır ama bakmak lazım. Aldığım her karta OC yapıyorum sadece merak benimki ha pat diye sonuna kadar ayarları fullediğim de oldu ama yanmadı PC reset attı. Kısaca benim kullandığım 20 küsür kartta bir sorun olmadı ekran renkleri karıştı VRAM'lerin OC'sini kıstım mesela ama yanmadı.

Bu video.

Sağ olun bilgilendirme için.

Düzgün OC ile ekran kartına bir şey olmaz değerleri yavaş yavaş arttırın ve test edin sorun yoksa kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı