OC yapılırsa ekran kartı yanar mı?

Güç kaynağında ve eve gelen elektrik sisteminde dalgalanma olacak bir sorun yoksa hiçbir şey olmaz. En fazla kart fazla ısınır otomatik kapanır veya hiç o voltaj değerlerine çıkamaz direk kapanır.

Bu arada video goygoy amaçlı HD 6800 serisi ekran kartı gözüküyor ve hızları overclockdan önce 450- 450. hiçbir HD 68xx kartında o kadar düşük hızlar stok değerler değil. Kısacası önce hızı düşürüp sonra orijinal değerine veya biraz üstüne çekiyor.

Ben GT940MX'e bile OC yaptım yanmadı. OC yaptım ekran kartı yandı diye de bir konu görmedim belki vardır ama bakmak lazım. Aldığım her karta OC yapıyorum sadece merak benimki ha pat diye sonuna kadar ayarları fullediğim de oldu ama yanmadı PC reset attı. Kısaca benim kullandığım 20 küsür kartta bir sorun olmadı ekran renkleri karıştı VRAM'lerin OC'sini kıstım mesela ama yanmadı.
Ben konusunu açmadım ama AMD Radeon HD5570 olması lazım tam modelini hatırlamıyorum voltajı fullediğim için yanmıştı. Küçüktüm o zaman neyin ne olduğunu bilmiyodum fan sesi artınca kartın peformanslı çalıştığını falan sanıyordum. 1 haftanın sonunda kart daha görüntü vermiyordu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video.

Tamam arkadaşlar en iyisi overclock yapmayayım.

Sağ olun bilgilendirme için.
Videodaki adam da voltajı falan en sona çekmiyor ve 3 tane fan bağlamış. Yani dediğim gibi soğutması iyi bir şekilde olursa yapabilirsin. Videodaki adam da sona çekmiyor zaten.

Ben R7 240'da direkt her şeyi fulledim voltaj hariç ekranda dalgalanmalar başladı ve sıcaklık bir anda 120 gibi bir şey yazdı. Ama karta bir şey olmadı halende kullanıyorum. Overclock'u kapattım tabii ama watman hatası geldi sonra ekran kartini baska PC'ye taktim watman hatasi gelmiyordu daha.

Geri
Yukarı