Fansız GT 710 ekran kartına OC yapınca yanar mı?

Çok yanlış bir tespit dostum bu R7 240 ile bile 2 FPS vermez dediği karta 15 20 FPS fark verdim ki böyle kartlar için bu değerler çok uçuk rakamlar Palit GT 710 2 GB DDR3 OC yapılır mı? bu konuda size söylemiştim çok güzel yapılabilir fakat ek bir fan almakda fayda var 85 altı derece sorun yapmaz.
GT 710 için ek fan olarak ne alabilirim ve nasıl takabilirim?

Vallahi yapabildim en düşük ayarları yaptım Very hightda LoL'de 100 civaro alırken 140 150 civarı oldu bayağı artış gördüm. Ama yanar diye geri aldım ayaları.

Hocam sıcaklıklar kaç?

Yakma diye bir şey yoktur voltaj ile oynamadığın sürece ekran kartı yanmaz voltajı verirsen sıcaklıkları kontrol edersin FurMark ile 85 üstünde tutmazsın olur biter korkutmayın.

Aynı voltajda işlem yapsa bile daha fazla yük bindiriyor, bu durumda kartın daha çabuk yıpranıp bozulmasına sebep oluyor ki zaten gt 710 dediğimiz kart 10 yaşını devirmiş bir ekran kartı. 5-10 kare fazla alacağım diye, (ki alsa bile ne yapacak yani gt 710'u çok olsa gt 720 düzeyine çıkartır) elindeki karttan olur. Daha önce bir ekran kartını bu şekilde yakmış biri olarak söylüyorum, hız aşırtma işlerine hele şu devirde hiç bulaşmayın

Aynı voltajda işlem yapsa bile daha fazla yük bindiriyor, bu durumda kartın daha çabuk yıpranıp bozulmasına sebep oluyor ki zaten GT 710 dediğimiz kart 10 yaşını devirmiş bir ekran kartı. 5-10 kare fazla alacağım diye, (ki alsa bile ne yapacak yani GT 710'u çok olsa GT 720 düzeyine çıkartır) elindeki karttan olur. Daha önce bir ekran kartını bu şekilde yakmış biri olarak söylüyorum, hız aşırtma işlerine hele şu devirde hiç bulaşmayın.

Sıcaklıklar kontrol edildikten sonra hiçbirşeycik olmaz o fanlar çalışasın diye var mining yapmıyoruz 7/24 %100 kullanmıyor Max 2 3 saat %100 kullanır ondanda hiçbirşeycik olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı