OC Zarar Verir mi?

Asdasgudas

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Muğla
Merhaba arkadaşlar. Aşağıda belirteceğim sisteme overclock yaptım ve LoL'e girdim. Önceden en düşük 80 FPS alırken şu anda 60-80 FPS arası alıyorum. 10.5 çarpanda 285 MHz verdim. RAM'leri de 800 MHz'den 866'ya çıkardım. Voltaj vermeden yaptım. Sistem stabil ve Rocket League'de 25 FPS alırken 35 civarına çıktı fakat LoL ve CS:GO'da (Sabit 60 oynarken 50'lere düştü, bazen takılmalar oluyor.) FPS'lerim düştü bu sefer. Bunun bir zararı olur mu bileşenlere? Daha önce E6500 vardı, bozuk bir kasadan aldım E7400 işlemciyi ve E6500 OC yapınca oyun oynatmıyordu. E7400 2.80 GHz (3.00 oldu OC ile) HD4300 ekran kartı ASUS P5VD2-VM anakart 4 GB RAM.

Merhaba arkadaşlar. Aşağıda belirteceğim sisteme overclock yaptım ve LoL'e girdim. Önceden en düşük 80 FPS alırken şu anda 60-80 FPS arası alıyorum. 10.5 çarpanda 285 MHz verdim. RAM'leri de 800 MHz'den 866'ya çıkardım. Voltaj vermeden yaptım. Sistem stabil ve Rocket League'de 25 FPS alırken 35 civarına çıktı fakat LoL ve CS:GO'da (Sabit 60 oynarken 50'lere düştü, bazen takılmalar oluyor.) FPS'lerim düştü bu sefer. Bunun bir zararı olur mu bileşenlere? Daha önce E6500 vardı, bozuk bir kasadan aldım E7400 işlemciyi ve E6500 OC yapınca oyun oynatmıyordu. E7400 2.80 GHz (3.00 oldu OC ile) HD4300 ekran kartı ASUS P5VD2-VM anakart 4 GB RAM.
Sıcaklık değerlerine göre değişir.

Voltaj ve FSB'yi son katmanlara kadar zoralmaz 200MHz veya 55X çarpanı tek seferde geçmez iseniz sıkıntı yok.
11.5 çarpam 1.115 Volt stsbil gibi.
Ben sadece birkaç yıl önce bir forumda gördüğüm mesajdan gördüğüm için yaptım başka hiçbir ayarla oynamadım sadece RAM ve işlemciyi artırdım biraz çok bilgili değilim. genel olarak oyunlarda FPS artışı var ama sadece lol ve cs:goda düştü fps. Battlefield BC2'de very highda 25 FPS civarı alıyordum 30'u geçti biraz daha akıcı oynuyorum mesela. Rocket League'de öyle. pes 17 kasıyordu biraz şimdi kasmıyor küçücük bir değişiklik yaptım.
Sıcaklık değerlerine göre değişir.
Oyun oynarken normalde 60-65 oluyordu yine aynı sıcaklık değişmedi aynı düzeylerde

Ben sadece birkaç yıl önce bir forumda gördüğüm mesajdan gördüğüm için yaptım başka hiçbir ayarla oynamadım sadece RAM ve işlemciyi artırdım biraz çok bilgili değilim. Genel olarak oyunlarda FPS artışı var ama sadece LoL ve CS:GO'da düştü FPS. Battlefield BC2'de Very High'da 25 FPS civarı alıyordum 30'u geçti biraz daha akıcı oynuyorum mesela. Rocket League'de öyle. PES 17 kasıyordu biraz şimdi kasmıyor küçücük bir değişiklik yaptım.

Oyun oynarken normalde 60-65 oluyordu yine aynı sıcaklık değişmedi aynı düzeylerde.

Gayet iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı