OCCT PSU testinde çöküyor

KaanYuk

Centipat
Arkadaşlar merhaba, geçenlerde oyun oynarken ekran donmuştu ve bilgisayarı kapatmak zorunda kaldım. Takılmıştır diye önemsemedim, kapayım açtım düzeldi fakat bugün oyun oynarken PC komple kapandı ve kasanın LED ışıkları yanıp sönmeye başladı. Ben de bir test yapayım dedim, arkadaşıma sordum. PSU kaynaklı olabileceğini söyledi, direkt PSU testi yaptım ve saniyesinde crash verdi. Ne yapmam gerektiği bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz?
Buyurun.

PC.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Modelini bilmiyorum 350W, yetersiz kalıyordu ama bilgisayarı değiştirceğim için PSU değiştirmeye gerek duymadım 1-2 aya değiştireceğim ama diğer parçalara zarar verir mi o yüzden yazma gereği duydum.
OCCT'nin 6.2.0 sürümüyle dener misiniz? Genelde yeniden başlar bilgisayar bu testte.
Bu yöntemi deneyiniz burada da olursa ona göre sorun olup olmadığına karar verelim.

Bu yöntemi deneyiniz burada da olursa ona göre sorun olup olmadığına karar verelim.

Dostum bekledim bir süre ama bir sorun çıkmadı. Sence kapanmasının sebebi nedir? Ekran kartına da işlemciye de test yaptım bir sorun çıkmadı ama bir sorun olmasa niye kapansın?

Dosya Ekleri

• OCCT-20210227-181315-PowerSupply.png
    OCCT-20210227-181315-PowerSupply.png
    152,6 KB · Görüntüleme: 34
Yeni sürümlerinde bu gibi sorunlar mevcut sorun yok kullanabilirsiniz.

Dostum GTA 5 bütün ayarları Ultra'ya aldım ve yeniden başlattım oyunu ayarlar geçerli olsun diye oyun yeniden açıldı yükleme ekranında oyun dondu ve bilgisayarımı kapatmak zorunda kaldım. Ondan sonra Rainbow oyununa girdim menüdeyken yine dondu yine kapatmak zorunda kaldım 2 gün önce falan bugünde Rainbow oynarken PC kendi kendine komple kapandı. Bir sorun olmasa neden böyle olsun? Her şeye test yaptım bir sorun çıkmadı tuhaf bir durum.

Dostum GTA 5 bütün ayarları Ultra'ya aldım ve yeniden başlattım oyunu ayarlar geçerli olsun diye oyun yeniden açıldı yükleme ekranında oyun dondu ve bilgisayarımı kapatmak zorunda kaldım. Ondan sonra Rainbow oyununa girdim menüdeyken yine dondu yine kapatmak zorunda kaldım 2 gün önce falan bugünde Rainbow oynarken PC kendi kendine komple kapandı. Bir sorun olmasa neden böyle olsun? Her şeye test yaptım bir sorun çıkmadı tuhaf bir durum.
Herhangi bir bileşen üzerinde overclock yapıldı mı ?

Herhangi bir bileşen üzerinde overclock yapıldı mı ?
Ekran kartını 6 ay önce falan aldım diğer parçalar 1.5 sene oluyor
Arkadaşınızın dediği gerçekten kritik bir değer yarı yarıya düşmüş neredeyse.
PSU modeliniz nedir büyük ihtimalle değiştirmeniz gerekecek.
350W model bilmiyorum bilindik bir şey değil sanırım

Ekran kartını 6 ay önce falan aldım diğer parçalar 1.5 sene oluyor.

350W model bilmiyorum bilindik bir şey değil sanırım.
Hocam 350W ama verdiği değerler bunun çok altında yetersiz kalıyor o sistem için.
Yeni bir sisteme geçmenizi tavsiye ederim şu an için yapılacak en iyi çözüm bütün bileşenleri güç tasarrufu modunda kullanmak olacaktır FPS değeri düşecektir ama mecbur gibi gözüküyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı