OCCT PSU testinde sorun oluştu

• Konuyu başlatan killa0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 278

killa0

Femtopat
Daha fazla  
Az önce forumdaki bir arkadaşın tavsiyesi üzerine yetersiz geldiğini düşündüğüm PSU'mu test etmek için OCCT yükleyip teste soktum. Yaklaşık 30 saniye içinde kasa harıl harıl çalışırken ekran kendini kapattı. HDMI no signal hatası verdi yani. Kasayı kapatmak istedim düğmeye bastım kapanmadı bende mecbur fişi çektim. PSU yetmiyor demek mi bu? Bundan önce de oyundayken falan rastgele zamanlarda kasanın kendini kapatması sorunum vardı. Hala var gerçi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Az önce forumdaki bir arkadaşın tavsiyesi üzerine yetersiz geldiğini düşündüğüm PSU'mu test etmek için OCCT yükleyip teste soktum. Yaklaşık 30 saniye içinde kasa harıl harıl çalışırken ekran kendini kapattı. HDMI no signal hatası verdi yani. Kasayı kapatmak istedim düğmeye bastım kapanmadı bende mecbur fişi çektim. PSU yetmiyor demek mi bu? Bundan önce de oyundayken falan rastgele zamanlarda kasanın kendini kapatması sorunum vardı. Hala var gerçi.

Sistem özelliklerini yazar mısınız?

Sistem özelliklerini yazar mısınız?

Ryzen 5 5500 (5. nesil) 12çekirdekli 3.60 GHz işlemci.

- MSI RX580 GDDR5 256 bit 8 GB harici (4 GB paylaşımlı) toplam 12 GB ekran kartı.

-Fury soğutuculu 8 GB DDR4 3200 MHz RAM.

- 256 GB Kingston M.2 SSD.

-500W Hadron ATX PSU.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim hocam vallahi kaç gündür oraya buraya götürüyorum bilgisayarcılar bir işe yaramıyor artık bir PSU sorununu bile tespit edemiyorlar kanser oldum.

Ryzen 5 5500 (5. nesil) 12çekirdekli 3.60 GHz işlemci.

- MSI RX580 GDDR5 256 bit 8 GB harici (4 GB paylaşımlı) toplam 12 GB ekran kartı.

-Fury soğutuculu 8 GB DDR4 3200 MHz RAM.

- 256 GB Kingston M.2 SSD.

-500W Hadron ATX PSU.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim hocam vallahi kaç gündür oraya buraya götürüyorum bilgisayarcılar bir işe yaramıyor artık bir PSU sorununu bile tespit edemiyorlar kanser oldum.

Sıcaklık değerleri ne durumda? Sorunun kaynağını ilk olarak basit şeylerden aramaya başlamak iyi olur.

Sıcaklık değerleri ne durumda? Sorunun kaynağını ilk olarak basit şeylerden aramaya başlamak iyi olur.

GPU oyun oynarken Max 75 dereceyi görüyor. CPU'yu oyun içinde takip edemedim fakat boştayken 48-49 derecelerdeydi.

Boştayken biraz yüksek gibi. Yük altındaki değerleri de öğrenseniz iyi olur.

Bakıyorum şimdi hocam. Bir de kasadan biraz fazla ses geliyor bunu da PSU ile bağdaştırdım ben ama bilemiyorum sorun tam olarak nerede?

Boştayken biraz yüksek gibi. Yük altındaki değerleri de öğrenseniz iyi olur.

Max 67 derece gösteriyor yük altındayken. Oyuna girip test ediyorum yani.

Hocam RX580 için MSI minimum 500W önermiş Hadron, platoon gibi markalar üzerindeki yazan gücü gerçekten veremeyebiliyor verse bile 12v kanalı düşük oluyor genelde boşta sorun yaşatmayıp yükte kapanıyorsa yüksek ihtimalle sorunun PSU'dur.

Yeni konular

Geri
Yukarı