OCCT testinde bilgisayar kilitleniyor

Umutlrmak

Zeptopat
Daha fazla  
Severek oynadığım CS2 oyununu açtığımda bilgisayarımda ekran donuyor klavye, mouse, kulaklık ışıkları yanıp kasam normal bir şekilde çalışıyor fakat herhangi bir işlem yapamıyorum bilgisayarın res tuşundan kapatıp açtığım zaman düzeliyor ara ara Windows'ta oyun açık değilkende ekranın donup kaldığı oluyor bu sebeple bende OCCT uygulamasını indirip test yaptığımda bazen donuyor bazen test bitene kadar çalışıyor bir problem olmuyor sebebi neden kaynaklıdır?

Sistem özelliklerim.
Intel Core i7-11700KF
NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti.
Gigabyte Z490M Gaming X
Power booster 650W Bronze.
32 GB RAM DDR4 3200MHz.
Xigmatek Aurora 240 Rainbow sıvı soğutucu.

Power testini başlattığımda işlemci sıcaklığı 95i gördü fazla yük bindiği için normal buldum fakat fazla ısındığı için 10dk dan uzun tutmadım testi

Power testini başlattığımda işlemci sıcaklığı 95i gördü fazla yük bindiği için normal buldum fakat fazla ısındığı için 10dkdan uzun tutmadım testi.

İslemci icin o sıcaklıklar cok, ondan dolayı da kitliyor olabilir sistemi. Sogutucu kullanıyor musun? Macunlarını yenilemeyi dene.

İslemci icin o sıcaklıklar cok, ondan dolayı da kitliyor olabilir sistemi. Sogutucu kullanıyor musun? Macunlarını yenilemeyi dene.
Power testi genelde en az 1.5 kat daha fazla güç çektirtiyor. 60 derece olan CPU 90 görebilir düz doğrusal orantı bile yapsak. Logaritmik ve değişkenli hesaplarsak mümkün duruyor. Kapanmaması daha değerli bence.

Sistem kilitleme sorunu bir Hardware durumudur. Hiç mavi ekran yediniz mi yakın zamanda?

Power testi genelde en az 1.5 kat daha fazla güç çektirtiyor. 60 derece olan CPU 90 görebilir düz doğrusal orantı bile yapsak. Logaritmik ve değişkenli hesaplarsak mümkün duruyor. Kapanmaması daha değerli bence.

Sistem kilitleme sorunu bir Hardware durumudur. Hiç mavi ekran yediniz mi yakın zamanda?
Hiç mavi ekran sorunu olmadı yaşadığım sorun çoğu zaman masaüstündeyken yada oyundayken kitleniyor hiç bir şey yapamıyorum kapatıp açmak zorunda kalıyorum bazende bunu 1 kez yaşadım oyundayken kendi kendine bilgisayarın kapanıp açtığı oldu çözüm olarak format denedim biosu sıfırladım yada bir çok uygulamayı deneyip baktım Burlnl test, AIDA64, HD tune, FurMark gibi sadece OCCT de başlattığım cpu-ram testinde 10. Dkda kitlenme gördüm bilgisayarı şimdi yeniden başlattıp tekrar aynı teste soktum 30. dk da şuan bir şey yok

Memtest86 ile RAM'lerini test eder misin?
Olur bi onu deneyip sonucunu burdan yazarım

Hiç mavi ekran sorunu olmadı yaşadığım sorun çoğu zaman masaüstündeyken yada oyundayken kitleniyor hiç bir şey yapamıyorum kapatıp açmak zorunda kalıyorum bazende bunu 1 kez yaşadım oyundayken kendi kendine bilgisayarın kapanıp açtığı oldu çözüm olarak format denedim biosu sıfırladım yada bir çok uygulamayı deneyip baktım Burlnl test, AIDA64, HD tune, FurMark gibi sadece OCCT de başlattığım cpu-ram testinde 10. Dkda kitlenme gördüm bilgisayarı şimdi yeniden başlattıp tekrar aynı teste soktum 30. dk da şuan bir şey yok

Olur bi onu deneyip sonucunu burdan yazarım
CPU'da Overclock veya Undervoltage var mı?

CPU'da Overclock veya Undervoltage var mı?
Yok hayır hiç yapmadım yine oyunda kitlendi fotoğrafını çektim bu şekilde donup kalıyor ekran kasa falan aktif çalışmaya devam ediyor

Dosya Ekleri

• IMG_0336.jpeg
    IMG_0336.jpeg
    301,7 KB · Görüntüleme: 4
  • IMG_0337.jpeg
    IMG_0337.jpeg
    156 KB · Görüntüleme: 10

Yeni konular

Geri
Yukarı