Odak noktası alınmamış gözlükten göze zararı gelir mi?

KralRagnar0

Centipat
Daha fazla  
Geçen hafta gözlük almak için bir gözlükçüye girdim. Gözlükçü bey benden odak noktası almadı fakat yaptığı gözlük görme problemi çıkarmadı. Benim anlamayacağım bir şekilde ileride görme problemleri ortaya çıkar mı?
Gözlükçüye gittiğimde bana kısacası söylemek gerekirse tecrübe dedi.
Bunu sorduğum vakit bana bir gözlük gösterdi ve o gözlüğün odak noktası alınmıştı. Bu durumda ne yapmalıyım gözlük camını farklı bir yerde yenisini mi yaptırayım yoksa devam mı edeyim? Odak noktası alınmamış gözlükten göze zarar gelir mi? Herhangi bir problemi olmamasına rağmen.

Geçen hafta gözlük almak için bir gözlükçüye girdim. Gözlükçü bey benden odak noktası almadı fakat yaptığı gözlük görme problemi çıkarmadı. Benim anlamayacağım bir şekilde ileride görme problemleri ortaya çıkar mı?
Gözlükçüye gittiğimde bana kısacası söylemek gerekirse tecrübe dedi.
Bunu sorduğum vakit bana bir gözlük gösterdi ve o gözlüğün odak noktası alınmıştı. Bu durumda ne yapmalıyım gözlük camını farklı bir yerde yenisini mi yaptırayım yoksa devam mı edeyim? Odak noktası alınmamış gözlükten göze zarar gelir mi? Herhangi bir problemi olmamasına rağmen.
Gözlük camının odak noktasının alınmaması, kişinin görme yeteneğini düzeltemez veya geliştiremez. Gözlük camının doğru odak noktasına sahip olması, kişinin net ve konforlu bir şekilde görebilmesini sağlar. Eğer gözlükçü, gözlük camının odak noktasını almadıysa, bu gözlüklerin doğru bir şekilde çalışması garanti edilemez ve uzun vadede görme sorunlarına neden olabilir.

Gözlükçü, size tecrübe olarak nitelendirdiği bir gözlük göstermiş olabilir, ancak bu durumda bile gözlük camının odak noktasının alınması önemlidir. İleriye dönük olarak, göz sağlığınızı korumak ve net görüş sağlamak için gözlük camının doğru odak noktasına sahip olduğundan emin olmanız önemlidir.

Gözlük camının odak noktasının alınmaması, kişinin görme yeteneğini düzeltemez veya geliştiremez. Gözlük camının doğru odak noktasına sahip olması, kişinin net ve konforlu bir şekilde görebilmesini sağlar. Eğer gözlükçü, gözlük camının odak noktasını almadıysa, bu gözlüklerin doğru bir şekilde çalışması garanti edilemez ve uzun vadede görme sorunlarına neden olabilir?

Gözlükçü, size tecrübe olarak nitelendirdiği bir gözlük göstermiş olabilir, ancak bu durumda bile gözlük camının odak noktasının alınması önemlidir. İleriye dönük olarak, göz sağlığınızı korumak ve net görüş sağlamak için gözlük camının doğru odak noktasına sahip olduğundan emin olmanız önemlidir.

Farklı bir gözlükçüye gittim.
Sağ taraf normal.
Sol taraf birazcık kaymış ama görmeni çok engellemez dedi. Birazcık dediği şeyin gözlerime zararı olur mu?

Farklı bir gözlükçüye gittim.
Sağ taraf normal.
Sol taraf birazcık kaymış ama görmeni çok engellemez dedi. Birazcık dediği şeyin gözlerime zararı olur mu?
Hocam net bir şey diyemem ama zararı olmayacaksa bile görme konforunuzu etkiliyordur muhtemelen.Eğer pahalı bir cam taktırmadıysanız ben değişin derim.Ama böyle kullanmanızın kalıcı herhangi bir zararı olacağını düşünmüyorum.Belki uzun süre kullanımda odak noktası düzgün olmadığından,hafif baş ağrısı veya baş dönmesi hissedebilirsiniz o anlık ama uzun vadede bir zararı olması pek olası değil.Tamamen konfor meselesi yani.

Geri
Yukarı