Odam çok havasız, ne yapabilirim?

Ayrı sorun bende de var, sabah uyandığım zaman camı üstten açıyorum. Oda soğuk oluyor ama ben soğuğu seven birisi olduğum için şanslıyım herhalde. :) 17 Yıldır 3 Ev değiştik ve hep benim odamda rutubet oluyor artık ciğer falan kalmamıştır diye düşünüyorum ama yapacak bir şey yok. Bu arada camı tekrar gece yatarken kapatıyorum gün boyu açık yani.

Rutubet olan duvarın arkasında ne var, havalandırma boşluğu, bahçe, açık alan vesayre gibi? Benim odam da aynı şekilde ve ben de sürekli rutubete maruz kalıyorum, odamın arkası bahçeye baktığı için duvardan su çekiyor.

Arkadaşlar tavan köşelerinde siyah siyah şeyler, kararmalar var. Yatağımın biraz ilerisindeki duvarda ise nem var, ıslak orası. Genel olarak gece yatağa girince ağırlık çöküyor. Sokağa falan çıkınca hava değişimi iyi geliyor. Doğal gaz yanıyor, pencereyi çok açamıyorum. Ne gibi yöntemler önerirsiniz?
Hocam o karanlık yerin temizlenmesi lazım yan rutubetin temizlenmesi lazım hava temizlense bile kaynak o olduğu için tekrar aynı sorunu yaşarsın o yüzden temizlemen şart rutubede çare içinse uyandığınızda odayı havalandırın ve buhar yapmış yeri silin kendi tecrübelerim benimde başım belada hocam rutubetle zaten.

Ayrı sorun bende de var, sabah uyandığım zaman camı üstten açıyorum. Oda soğuk oluyor ama ben soğuğu seven birisi olduğum için şanslıyım herhalde. :) 17 Yıldır 3 Ev değiştik ve hep benim odamda rutubet oluyor artık ciğer falan kalmamıştır diye düşünüyorum ama yapacak bir şey yok. Bu arada camı tekrar gece yatarken kapatıyorum gün boyu açık yani.

Aynen ciğerler bitti ya .((
Rutubet olan duvarın arkasında ne var, havalandırma boşluğu, bahçe, açık alan vesayre gibi? Benim odam da aynı şekilde ve ben de sürekli rutubete maruz kalıyorum, odamın arkası bahçeye baktığı için duvardan su çekiyor.

Bahçe, arsa var.

Aynen ciğerler bitti ya .((

Bahçe, arsa var.

Dış cepheden sağlamlaştırılmadığı sürece, sanırım rutubetten kurtulamayacağız, bizim de öyle. Geçmiş olsun hocam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı