Odaya Ethernet prizi yaptırmak

Chimeran

Femtopat
Daha fazla  
Odamda resimdeki gibi bir anten girişi var ama ben bunun yerine Ethernet prizi koyup bilgisayarıma bağlamak istiyorum çünkü Wi-Fi ile ping sorunu yaşıyorum. Bunu internet sağlayıcım olan Türk Telekom ile mi görüşmem gerek yoksa herhangi bir elektrikçi bunu yapar mı? Tam olarak bilmiyorum ama taşındığımızda her odada bu portların olduğunu ama sadece 2 tanesinin bağlı olduğunu söylemişlerdi (salon, mutfak). Tam olarak nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

PowerLine kullanmak istemiyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-03-16 at 13.34.06.jpeg
    WhatsApp Image 2021-03-16 at 13.34.06.jpeg
    54,2 KB · Görüntüleme: 174
Elektrikçinin kablo çekmesi lazım kanallardan. CAT6 iyi seçim olur.

Herhangi bir duvarın vs. yıkılması gerekiyor mu bu işlem için? Yoksa sadece priz kısmını söküp elektrik tesisatı içinden mi yapılıyor işlem? Modem ile odamda sanırım bir 15-20 metre kadar var.

Kılavuz denilen aletlerle duvar içinden geçirebilir elektrikçi. Odadaki priz yuvası muhtemelen teklidir. Ya orayı biraz kırdırıp attığınız resimdeki gibi yaptırırsınız ya da sıva üstü bir ethernet prizi taktırırsınız. Tamamen maliyet ve göz zevkinize kalmış. O resim sizin odaya aitse anten girişinden feragat edip eth prizi de yaptırabilirsiniz tabii.

Kılavuz denilen aletlerle duvar içinden geçirebilir elektrikçi. Odadaki priz yuvası muhtemelen teklidir. Ya orayı biraz kırdırıp attığınız resimdeki gibi yaptırırsınız ya da sıva üstü bir Ethernet prizi taktırırsınız. Tamamen maliyet ve göz zevkinize kalmış. O resim sizin odaya aitse anten girişinden feragat edip ETH prizi de yaptırabilirsiniz tabii.

Anten girişini iptal edip direkt Ethernet yaptırmak istiyorum. Aşağı yukarı maliyeti bana ne olur? PowerLine fiyatına yakınsa veya geçiyorsa bir anlamı yok açıkçası.

İşin içine işçilik gireceği için fiyat veremem. PowerLine'da gecikme süresi nedir ve Ethernet'ten ne kadar fazladır? Rekabetçi oyun mu oynuyorsunuz? Bunun gibi kriterler var, onlara göre karar vermeniz lazım. Salt maliyet düşünmek karar vermede etkili olmasın.

İşin içine işçilik gireceği için fiyat veremem. PowerLine'da gecikme süresi nedir ve Ethernet'ten ne kadar fazladır? Rekabetçi oyun mu oynuyorsunuz? Bunun gibi kriterler var, onlara göre karar vermeniz lazım. Salt maliyet düşünmek karar vermede etkili olmasın.

Rekabetçi oyunlar oynuyorum sadece.

Powerline genelde başarılı bir teknoloji. Ama bulaşık ya da çamaşır makinelerinden etkileniyor diyorlardı. Bir de topraklama kötüyse sorun olabiliyormuş. O konuda internetten powerline alıp denemek, memnun kalınmazsa iade edip ethernete yönelmek olabilir denemeniz gereken yol.

Geri
Yukarı