Odaya yeni priz hattı çekmek

tentaroza

Decapat
Daha fazla  
Nasıl söylesem bilmiyorum 😀. Odaya yeni priz takmak istiyorum odada 2 tane priz var ben 4 tane olsun istiyorum. 3 metrelik kabloda işimi görmez, yeni bir elektrik hattı gibi bir şey mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Olmaz ustam ya. Çünkü odada 2 tane dolap var prizlerde dolapların yanında ben kullanacağım şeyi dolabın diğer yanına koyacağım dediğiniz şey için dolabın arkasından geçmesi lazım kablonun oda kötü gözükür.

İki seçenek var:
Birincisi mevcut olan fişin yanından ek yapılarak duvar üstünden kablo kılavuzları ile birlikte kutu şeklinde priz bağlamak.
İkincisi duvar kırılacak elektrik hattı mevcut prizin oradan çekilecek sıfırdan priz yapılacak. Sonrasında bunun sıva ve boyası yapılması var.
Tavsiyem bunlarla hiç uğraşma tak bir tane üçlü uzatma keyfine bak.

Neden birbirinden bağımsız 4 ayrı priz size odada gerekiyor, çekilen güç düşük güçlü elektronik cihazlar (PC, telefon, modem, vb.) için olup yüksek güçler çekilmeyecekse uzatmalı çoklu prizlerle tek prizi 4 prize çıkarmanız zaten mümkün ve en mantıklısıdır. 2 ayrı priz montajını yapmak çok daha zahmetli ve daha maliyetli olur sizin için. Odada buat varsa bu buattan hat çekilip topraklı priz ilavesi her zaman yapılabilir, bu mümkündür ama çok gereksiz olur. Uzatmalı prizde düşük watt güçlü elektronik cihazlar çalıştırılacaksa çoklu uzatmalı prizler bu sorunu kolayca çözer. Kolay gelsin.

Neden birbirinden bağımsız 4 ayrı priz size odada gerekiyor, çekilen güç düşük güçlü elektronik cihazlar (PC, telefon, modem, vb.) İçin olup yüksek güçler çekilmeyecekse uzatmalı çoklu prizlerle tek prizi 4 prize çıkarmanız zaten mümkün ve en mantıklısıdır. 2 ayrı priz montajını yapmak çok daha zahmetli ve daha maliyetli olur sizin için. Odada buat varsa bu buattan hat çekilip topraklı priz ilavesi her zaman yapılabilir, bu mümkündür ama çok gereksiz olur. Uzatmalı prizde düşük watt güçlü elektronik cihazlar çalıştırılacaksa çoklu uzatmalı prizler bu sorunu kolayca çözer. Kolay gelsin.

Buzdolabı televizyon fırın gibi cihazlar çalıştırılmayacaksa üçlü yeter. 2 tane priz için dünyanın masrafını yapmaya gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı