ODTÜ Bilgisayar vs Boğaziçi Bilgisayar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gördüğüm kadarıyla öğrenci kitlesi daha iyiydi. Üstelik bursunuz var.
Burs olayı cidden avantaj benim için. Çünkü maddi durumum orta. ODTÜ'de okurken neredeyse cebimden para çıkmayacakken Boğaziçi yurt bursu bile vermiyor(Gidince gereksinim bursu olarak başvuruluyor sanırım)

Burs olayı cidden avantaj benim için. Çünkü maddi durumum orta. ODTÜ'de okurken neredeyse cebimden para çıkmayacakken Boğaziçi yurt bursu bile vermiyor(Gidince gereksinim bursu olarak başvuruluyor sanırım)
Bu durumlarda varken bence en mantıklısı ODTÜ gibi duruyor hocam, tabii ODTÜ'de okuyan birisi varsa daha iyi bilgi verir ama ben etkinliklerinde katıldığımda gördüğüm kadarıyla cidden güzel bir üniversite.

Eğer araştırmadıysanız fakülte hocalarını biraz araştırmanızda fayda var. Ayrıca direkt olarak bu üniversitelerde okumuş veya okumakta olan kişilerden tavsiye almanızı öneriyorum. Forumda tanıyan arkadaşlar varsa etiketlerse faydalı olabilir. Diğer türlü her kafadan ayrı bir ses çıkabiliyor.

Eğer araştırmadıysanız fakülte hocalarını biraz araştırmanızda fayda var. Ayrıca direkt olarak bu üniversitelerde okumuş veya okumakta olan kişilerden tavsiye almanızı öneriyorum. Forumda tanıyan arkadaşlar varsa etiketlerse faydalı olabilir. Diğer türlü her kafadan ayrı bir ses çıkabiliyor.
Hocam teşekkürler. Gerekli bağlantıları kurdum mezunlarla hatta hocalarla bile konuştum fakat olur da ufuk açıcı başka bir yorum gelir diye burada da konu açtım

ODTÜ teknik üniversite olduğundan imkanları daha fazladır ama boğaziçinin de kendine has avantajları var. Eğer ailenizin evinde memnunsanız ODTÜ derim.

Benim tanıdığım var. Bilgisayar mühendisi kendisi ODTÜ bilgisayar okudu ve şu an Google'ın İngiltere'deki şirketinde çalışıyor. Bana tavsiyesi okuyacaksan bu okullarda oku dedi ama ekonomik yönden rahatlama açısından ODTÜ en mantıklısı hem paran cebinde kalır, birçok etkinliğe gidebilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı