ODTÜ Bilgisayar vs Boğaziçi Bilgisayar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben BOUN'u tercih ederdim. Çünkü ODTÜ ile Boğaziçi arasındaki teknik eğitim farkı bence günümüzde internet aracılığıyla kapatılabilir. Fakat Boğaziçi'nin sağlayacağı sosyal imkanların bulunmaz birer nimet olduğunu düşünüyorum. Günümüz dünyasında maalesef bir konuda iyi olmak yetmiyor aynı zamanda konudaki yeteneği pazarlayabilme becerisine de sahip olmak gerekiyor. Tabii bu sadece benim düşüncem siz yine de kafanızda diğer artıları ve eksileri iyice tartın.

Son düzenleme:
Benim Bogazici bilgisayar mezunu bir arkadasim var trilyoner oldu. Abim ODTÜ bilgisayar mezunu su anda Amerika'da Rockwell Automation'da calisiyor. İkisi de uzmez anlayacagin.

Bu kıyaslamada Boğaziçi daha önde. Eğitim olarak her ikisinde çok büyük farklar olmasa da imkân bakımında Boğaziçi daha önde. Boğaziçi'nin öğrenci sayısının daha az olmsaı, İstanbul'da bulunması gibi etkenler öne çıkarıyor. Öğrenci sayısından ve akademik kadrosundan dolayı öğrenci-öğretmen ilişkisi daha ulaşılabilir bir durumda. Eğer burs ve Ankara istiyorsanız alternatifiniz ODTÜ yerine Bilkent olmalı. Bilkent ve Boğaziçi arasında bir seçim yapmanız daha iyi olacaktır.

Ikisi de Turkiye'deki en iyi okullardan. Birlikte calistigim ODTU'lu insanlarin hepsi zehir gibiydi.

Sadece kisisel gozlemim Ingilizce seviyelerinin Bogazicililere gore bir tik daha yetersiz oldugu yonunde ama bunu 3-5 kisiye bakarak soyluyorum, genele yaymak icin yeterli bir calisma degil : )

Istanbul'da ve Bogazda olmasi, sirketlere "Bogazici mezunuyum" dedigin zaman aldigin tepkinin de cok cok az daha iyi oldugunu dusunuyorum ama Bogazicili oldugum icin tarafli yorum yapiyor olabilirim.

Bence ikisi arasinda yanlis tercih yok. Ayrica bana gore ODTU kampusu Turkiye'deki en iyi kampus.
Tek problemi Ankara'da olmasi : )

Son düzenleme:
İki üniversiteden birinde okumayan insanlardan tavsiye almayi doğru bulmuyorum, sonucunuz çok iyi ve sizin için en iyi üniversiteyi seçmek en doğal hakkınız. O yüzden bu üniversitelerden birinde bu bölümü okumayan insanlardan tavsiye almayın bence. Üstteki bir abimiz Boğaziçi'nde okumuş. Onun tavsiyesini dikkate alabilirsiniz, diğerlerini almayın demiyorum ama dediğim gibi okumadıktan sonra kim ne söylese boş. İki üniversite de Türkiye'nin sayılı üniversitelerinden, şimdiden başarılı bir kariyer dilerim.

İki üniversiteden birinde okumayan insanlardan tavsiye almayi doğru bulmuyorum, sonucunuz çok iyi ve sizin için en iyi üniversiteyi seçmek en doğal hakkınız. O yüzden bu üniversitelerden birinde bu bölümü okumayan insanlardan tavsiye almayın bence. Üstteki bir abimiz Boğaziçi'nde okumuş. Onun tavsiyesini dikkate alabilirsiniz, diğerlerini almayın demiyorum ama dediğim gibi okumadıktan sonra kim ne söylese boş. İki üniversite de Türkiye'nin sayılı üniversitelerinden, şimdiden başarılı bir kariyer dilerim.
Hocam dediğim gibi, zaten o tür insanlarla tercihin başından beri irtibattayım. Bir de buraya danışayım dedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı