ODTÜ gibi üniversiteleri kazanmak için tahmini kaç net lazım?

Zor soru sormuyor ÖSYM. Hiçbir zaman zor soru da sormadı. Türev integral gibi konular çok korkutucu ve karışık geldiği için çoğu insanın işaretlemediği konulardı. Sınav bunlardan arındırıldığında çok saçma bir hal aldı. Trigonometride Apotemi çözdüyseniz bir süre sonra fark edersiniz ki o konuda zor soru yok mesela, karmaşık soru var. Eleyicilik zorlukla alakalı değil karmaşıklıkla alakalıdır. Teşekkür ederim ayrıca.

Sözelde görsel iletişim tasarımı gibi bölümlerin önü çok açık. Ben 1. sınıfım şu anda ve İTÜ’de Kimya Mühendisliği okuyorum. Bölüm dersi henüz görmedim, gördüğüm ders de kolay. Ancak fizik dersleri gerçekten zor, sınavları daha da zor. Ödevler zaten inanılmaz derecede çok araştırınca anlarsınız. Matematik çok zor değil, AYT ile farkları yok. Ancak dersler İngilizce olduğundan zorlanabiliyor insanlar. Okulun hazırlığı yeterli değil.
Peki sınav için ÖSYM'nin soruların benzerdi dediğiniz birkaç yayınevi söyler misiniz? Ben de ilk defa bu sene sınava hazırlanıyorum.

Zor soru sormuyor ÖSYM. Hiçbir zaman zor soru da sormadı. Türev integral gibi konular çok korkutucu ve karışık geldiği için çoğu insanın işaretlemediği konulardı. Sınav bunlardan arındırıldığında çok saçma bir hal aldı. Trigonometride apotemi çözdüyseniz bir süre sonra fark edersiniz ki o konuda zor soru yok mesela, karmaşık soru var. Eleyicilik zorlukla alakalı değil karmaşıklıkla alakalıdır. Teşekkür ederim ayrıca.

Sözelde görsel iletişim tasarımı gibi bölümlerin önü çok açık. Ben 1. sınıfım şu anda ve İTÜ’de kimya mühendisliği okuyorum. Bölüm dersi henüz görmedim, gördüğüm ders de kolay. Ancak fizik dersleri gerçekten zor, sınavları daha da zor. Ödevler zaten inanılmaz derecede çok araştırınca anlarsınız. Matematik çok zor değil, AYT ile farkları yok. Ancak dersler İngilizce olduğundan zorlanabiliyor insanlar. Okulun hazırlığı yeterli değil.

Görsel iletişim tasarımı ne tam olarak fazla bölüm bilmiyorumda ilk defa duydum bunu.

Peki sınav için ÖSYM'nin soruların benzerdi dediğiniz birkaç yayınevi söyler misiniz? Ben de ilk defa bu sene sınava hazırlanıyorum.
Sayısalcıysanız TYT Matematik için 345, Hız ve Renk gibi kolay ama yeni nesil kitaplar öneririm. Ama bence kitap çözmeyin sadece deneme çözün TYT Matematik için. Onda da yayın fark etmez gördüğünüz her şeyi çözün, sorular yanlış olmadığı sürece sorun yok. Ki artık çoğu yayında bu sorun yok paragraf tarzı sorular var artık.
AYT Matematik içinse Apotemi çözün ama sınav için değil bu tam olarak. İnanılmaz gelişirsiniz, bizim üniversite hocamız öneriyor alın çözün diye. Paraf Yayınları çok ideal sınav için. 345 AYT çözmeyin boş bir kitap. Acil öneriyorum, soruları AYT için çok uygun. Fen Bilimleri ise fen ve matematik dersleri için ideal. Birey B konu bittiği anda çözmeliktir matematik için. Karekök de aynı şekilde. Geometri içinse Acil öneriyorum. O kitabı çözmeniz geometri için yeterli olur.
Görsel iletişim tasarımı ne tam olarak fazla bölüm bilmiyorumda ilk defa duydum bunu.
Sözeldeki iletişim, tasarım bölümlerinden biri. Reklamcılık gibi sektörlerden freelance sektöre kadar her alanda iş yapabilir bir meslek. Araştırmanızı öneriyorum, bu bölümü okurken bir de yazılımla uğraşsanız yurtdışına oynarsınız.

Kusura bakmayın ama anlamadım tam ana dili İngilizce olan bir üniversite kazandın mesela İngilizce bilmiyorsun hiç mecbur öğrenmen mi lazım?

Kusura bakmayın ama anlamadım tam ana dili İngilizce olan bir üniversite kazandın mesela İngilizce bilmiyorsun hiç mecbur öğrenmen mi lazım?
Hazırlık okuyacaksın, öğrenmek zorundasın yoksa derslerinde başarısız olursun ve okuldan atılırsın. Hocalar hiçbir şekilde Türkçe kullanmıyor. Yabancı öğrenci bolca var.

Hazırlık okuyacaksın, öğrenmek zorundasın yoksa derslerinde başarısız olursun ve okuldan atılırsın. Hocalar hiçbir şekilde Türkçe kullanmıyor. Yabancı öğrenci bolca var.

Peki öğrenemeyen kişi çok oluyor mu acaba öğrenmek zor mu yoksa daha öncesinden bir yerden İngilizce kursuna gitmek daha mı mantıklı?

Yeni konular

Geri
Yukarı