ODTÜ nasıldır?

@campanharo hocam ilk 10 bine giren birisi rahatlıkla bilkent bilgisayar gider diye biliyorum ücretli bir şekilde, zaten üniversite fiyatı 60 bin TL civarında fazla değil o kadar. Ben olsam İstanbul teknik üniversitesini seçerdim veya Boğaziçi'ni çünkü verdiği imkanlar açısından vakıflardan kat be kat daha iyi. Bilkent üniversitesinin %100 burslusu fazla istiyor ki vakıfların geneli bursluları yüksek tutuyor mesela koç üniversitesi Bilkent'ten çok daha iyi bir üniversite ve yanlış hatırlamıyorsam tam burslusu ilk 300 ile alıyor. Devlet her zaman iyidir. Şöyle düşünün, celal şengör'ün İTÜ ile alakalı bir videosu vardı. Adam diyor ki İTÜ nün arkasında devlet var, sizin arkanızda ne var? Yani iş burada bitiyor ;)

@campanharo hocam ilk 10 bine giren birisi rahatlıkla Bilkent bilgisayar gider diye biliyorum ücretli bir şekilde, zaten üniversite fiyatı 60 bin TL civarında fazla değil o kadar. Ben olsam İstanbul Teknik Üniversitesi'ni seçerdim veya Boğaziçi'ni çünkü verdiği imkanlar açısından vakıflardan kat be kat daha iyi. Bilkent üniversitesinin %100 burslusu fazla istiyor ki vakıfların geneli bursluları yüksek tutuyor mesela Koç üniversitesi Bilkent'ten çok daha iyi bir üniversite ve yanlış hatırlamıyorsam tam burslusu ilk 300 ile alıyor. Devlet her zaman iyidir. Şöyle düşünün, Celal Şengör'ün İTÜ ile alakalı bir videosu vardı. Adam diyor ki İTÜ nün arkasında devlet var, sizin arkanızda ne var? Yani iş burada bitiyor ;)
Çok saçma hocam. Arkasında devlet var da devleti gördük BOUN'de falan...
Bilkent'i tam bilmiyorum ama mesela İTÜ'de BÜT yok. Çok saçma.
@campanharo Ben olsam İstanbul Teknik Üniversitesi'ni seçerdim veya Boğaziçi'ni çünkü verdiği imkanlar açısından vakıflardan kat be kat daha iyi.
Karıştırdınız herhalde. Vakıflar imkan olarak daha iyi.

Bilkent'in tam burslusu fazla istiyor derken ne demek istediniz?

Koç neye göre daha iyi? Koç bilgisayar ücretli 44K ile kapatmış.https://www.universitego.com/koc-universitesi-ku-2022-taban-puanlari-ve-basari-siralamalari/
Bilkent: Yaklaşık 9 binle. İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi 2022 Taban Puanları (Son 4 Yıl) Başarı Sıralamaları

Koç neye göre daha iyi? Koç bilgisayar ücretli 44K ile kapatmış.https://www.universitego.com/koc-universitesi-ku-2022-taban-puanlari-ve-basari-siralamalari/
Bilkent: Yaklaşık 9 binle.
Bilkent'in yıllık ücreti Koç'un bir dönemlik ücreti bile etmiyor neredeyse. Sıralamalarda bu durumun etkisi azımsanmayacak kadar çok.

@campanharo hocam ilk 10 bine giren birisi rahatlıkla bilkent bilgisayar gider diye biliyorum ücretli bir şekilde, zaten üniversite fiyatı 60 bin TL civarında fazla değil o kadar. Ben olsam İstanbul teknik üniversitesini seçerdim veya Boğaziçi'ni çünkü verdiği imkanlar açısından vakıflardan kat be kat daha iyi. Bilkent üniversitesinin %100 burslusu fazla istiyor ki vakıfların geneli bursluları yüksek tutuyor mesela koç üniversitesi Bilkent'ten çok daha iyi bir üniversite ve yanlış hatırlamıyorsam tam burslusu ilk 300 ile alıyor. Devlet her zaman iyidir. Şöyle düşünün, celal şengör'ün İTÜ ile alakalı bir videosu vardı. Adam diyor ki İTÜ nün arkasında devlet var, sizin arkanızda ne var? Yani iş burada bitiyor ;)

Hocam şu an imkan olarak bilkent ve boün daha iyi ki bilkent imkan olarak ODTÜ'yü geçer bence itüyü de burada arkada devlet olmasının hiçbir artısı yok hatta başarılı olursan vakıfta daha çok imkan bulursun.

İmkan olarak Koç veya Bilkent seviyesindeki bir özel üniversite ODTÜ veya Boğaziçi'nin sunduğu imkanları çok geride bırakır dediğiniz adam İTÜ hocası ve katıldığı her yayında sürekli propagandasını yapma peşinde olan biri. Gidip kendi gözlerinizle görseniz keşke genel olarak kullanılan bir Bilkent EE labı ile bir devlet üniversitesi labı farkını.

Son düzenleme:
Hocam şu an imkan olarak bilkent ve boün daha iyi ki bilkent imkan olarak ODTÜ'yü geçer bence itüyü de burada arkada devlet olmasının hiçbir artısı yok hatta başarılı olursan vakıfta daha çok imkan bulur.

Hocam benim demem şu ki dediğim bilkent üniversitesi ilk 9 bin ile öğrenci alıyor bilgisayarına ve elektroniği de 15 bin ile. İTÜ yü kazanan adam (ilk 2K) neden vakıf üniversitesine gitsin ki? Ben olsam gitmem.

Bilkent'in yıllık ücreti koç'un bir dönemlik ücreti bile etmiyor neredeyse. Sıralamalarda bu durumun etkisi azımsanmayacak kadar çok.

Abi koç dediğin bir marka. Adam 278 k istiyor üniversitesi. Bilkent ise 55k istiyor. Normal gelirli bir adam rahatlıkla bilkent üniversitesinde okuyabilir ama koç'ta böyle olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam benim demem şu ki dediğim Bilkent üniversitesi ilk 9 bin ile öğrenci alıyor bilgisayarına ve elektroniği de 15 bin ile. İTÜ'yü kazanan adam (ilk 2K) neden vakıf üniversitesine gitsin ki? Ben olsam gitmem.
İmkanları daha iyi çünkü. Zaten o sıralama ile anca %50 burslu olarak girebilirsin. Tam burslu 400 ile alıyor.
Vakıf ünileri imkan olarak devleti tokatlar. Lütfen işkembeden konuşmayın. Bu bariz bir gerçek.
Kampüs hayatı, kulüpler falan devlette daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı