ODTÜ nasıldır?

İmkanları daha iyi çünkü. Zaten o sıralama ile anca %50 burslu olarak girebilirsin. Tam burslu 400 ile alıyor.
Vakıf ünileri imkan olarak devleti tokatlar. Lütfen işkembeden konuşmayın. Bu bariz bir gerçek.
Kampüs hayatı, kulüpler falan devlette daha iyi.

%50 dediğin ücret zaten 50 knın yarısı, baban su satmıyorsa falan rahatça gidebilirsin bilkent´ e. Ayrıca devlet ile vakıf üniversitesi kıyaslaması bile yapılamaz, çünkü devlet desteği ayrı bir kol olarak düşünülmeli ve şu ana kadar da hiçbir İTÜ mezununun düşük sermayeli işlere gittiğini de görmedim. Aynı şekilde koç ile bilkent üniversitesinin parası da kıyaslanamaz, uçurum var arada.

%50 dediğin ücret zaten 50 knın yarısı, baban su satmıyorsa falan rahatça gidebilirsin Bilkent´e. Ayrıca devlet ile vakıf üniversitesi kıyaslaması bile yapılamaz, çünkü devlet desteği ayrı bir kol olarak düşünülmeli ve şu ana kadar da hiçbir İTÜ mezununun düşük sermayeli işlere gittiğini de görmedim. Aynı şekilde Koç ile Bilkent üniversitesinin parası da kıyaslanamaz, uçurum var arada.
Hocam siz o zaman Bilkent'e gidin.😂
İTÜ'ye laf atmıyorum. Candır ama vakıfın imkanları daha iyi. Hem devletteki gibi dinozorca şeyler yok. Olsa da azdır. Mesela İTÜ'de BÜT yok. Dersten kalsan gereksiz yere okul uzayabilir. Bu tip saçma sapan şeyler var. Yoksa İTÜ adamdır. 250 senelik üniversite.

Bu arada mesela 50 burs ile girdin Bilkent'e. Çok başarılı olursan mı ne onu yükseltebiliyorlarmış. Sıralama yapıyorlarmış. İlk bilmem kaçta olduğuna göre indirim yapıyorlarmış. Bence gayet iyi.

İTÜ'ye laf atmıyorum. Candır ama vakıfın imkanları daha iyi. Hem devletteki gibi dinozorca şeyler yok. Olsa da azdır. Mesela İTÜ'de büt yok. Dersten kalsan gereksiz yere okul uzayabilir. Bu tip saçma sapan şeyler var. Yoksa İTÜ adamdır. 250 senelik üniversite.

Bu arada mesela 50 burs ile girdin Bilkent'e. Çok başarılı olursan mı ne onu yükseltebiliyorlarmış. Sıralama yapıyorlarmış. İlk bilmem kaçta olduğuna göre indirim yapıyorlarmış. Bence gayet iyi.

Bu arada yanlış anlaşıldıysam gerçekten özür dilerim. Birden herkes devlet üniversitelerini yerince garip geldi. Ama dediğin doğru büt olayı can sıkıyor. Ama parası olan adam koça da gider Bilkent'e de gider her yere gider. Zaten yurt dışı anlamında pek bir farklılık yok bilkent de güzel üniversite İTÜ de.

İTÜ'ye laf atmıyorum. Candır ama vakıfın imkanları daha iyi. Hem devletteki gibi dinozorca şeyler yok. Olsa da azdır. Mesela İTÜ'de büt yok. Dersten kalsan gereksiz yere okul uzayabilir. Bu tip saçma sapan şeyler var. Yoksa İTÜ adamdır. 250 senelik üniversite.

Ben 11. sınıfa geçtim, hedefim ilk 1 k inşallah hedefime ulaşırım. İlk 1K değil de 10 k gelirse bilkentin ücretlisine giderim zaten annem diyordu ben seni 60k ya kadar okuturum diye ama devlet olsa daha iyi olur cebimden para gitmez. İTÜ uzay mühendisliği için görüşün nedir hocam?

Bu arada yanlış anlaşıldıysam gerçekten özür dilerim. Birden herkes devlet üniversitelerini yerince garip geldi. Ama dediğin doğru büt olayı can sıkıyor. Ama parası olan adam koça da gider Bilkent'e de gider her yere gider. Zaten yurt dışı anlamında pek bir farklılık yok bilkent de güzel üniversite İTÜ de.

Ben 11. sınıfa geçtim, hedefim ilk 1 k inşallah hedefime ulaşırım. İlk 1K değil de 10 k gelirse Bilkent'in ücretlisine giderim zaten annem diyordu ben seni 60k ya kadar okuturum diye ama devlet olsa daha iyi olur cebimfen para gitmez. İTÜ uzay mühendisliği için görüşün nedir hocam?
Ama hocam Bilkent biraz sıkıntı. Paralisi bile yüksek sıralama istiyor. Koç falan neyse de. Bence iyi bir şey. Ortamı kötü olmaz.
Saçma sapan hareket etmeseler düzeltilse devlet bence özeli gecer. Tokatlar hatta. Çünkü 250 senelik üniversite. Bir kültüru var.

İnşallah kazanırsıniz hocam. Bilmiyorum o bölüm hakkında bir şeyler. Ama sanırım yurtdışıns açık, ülkemizde çok iyi değildi herhalde. Bir ars böyle bir şeye denk gelmiştim de ne kadar doğru bilemem.
Ama yanlış olduğunu sanmıyorum.😂😉

Bir de hocam daha dikkatli yazın. Gözünüzden kaçıyor yazım hataları. Birisi raporlar falan...😂

Ama hocam bilkent biraz sıkıntı. Paralisi bile yüksek sıralama istiyor. Koç falan neyse de. Bence iyi bir şey. Ortamı kötü olmaz.
Saçma sapan hareket etmeseler düzeltilse devlet bence özeli gecer. Tokatlar hatta. Çünkü 250 senelik üniversite. Bir kültüru var.

İnşallah kazanırsıniz hocam. Bilmiyorum o bölüm hakkında bir şeyler. Ama sanırım yurtdışıns açık, ülkemizde çok iyi değildi herhalde. Bir ars böyle bir şeye denk gelmiştim de ne kadar doğru bilemem.
Ama yanlış olduğunu sanmıyorum.😂😉

Bir de hocam daha dikkatli yazın. Gözünüzden kaçıyor yazım hataları. Birisi raporlar falan...😂

Hocam kazananlar da insan, üstün varlıklar değiller ;) hallederiz inşallah.

Endüstride bilkentle itüyü karşılaştırmam bile arkadaşlar kusura bakmayın. Bilkent neredeyse her anlamda daha iyi. Vakıf üniversiteleri genel olarak gerçekten devletten daha iyi. Endüstride de bence İTÜ falan karşılaştırmak bilkentle saçma geliyor bana.

He ben ee veya bilgisayar istesem yine bilkent yazarım. Akademik kadorsu gerçekten çok iyi ve eğitimi kaliteli yurt dışında da bilkent ve ODTÜ özellikle ee anlamında çok iyiler. İtüyü ağzıma bile almam bu karşılaştırmada.

Endüstride bilkentle itüyü karşılaştırmam bile arkadaşlar kusura bakmayın. Bilkent neredeyse her anlamda daha iyi. Vakıf üniversiteleri genel olarak gerçekten devletten daha iyi. Endüstride de bence İTÜ falan karşılaştırmak bilkentle saçma geliyor bana.

He ben ee veya bilgisayar istesem yine bilkent yazarım. Akademik kadorsu gerçekten çok iyi ve eğitimi kaliteli yurt dışında da bilkent ve ODTÜ özellikle ee anlamında çok iyiler. İtüyü ağzıma bile almam bu karşılaştırmada.

Zaten bilkent ee ilk 15 k ile alıyor, ilk 15 bin ile Atatürk üniversitesi tıp fakültesi de alıyor. Tıpa gitmem bilkent ee‘ ye giderim. Zaten 50 k ücreti, ucuz.

Ama anlamıyorum, bilkent daha iyiyse neden İTÜ nün başarı sırası YKS de daha fazla?

Zaten bilkent ee ilk 15 k ile alıyor, ilk 15 bin ile Atatürk üniversitesi tıp fakültesi de alıyor. Tıpa gitmem bilkent ee‘ ye giderim. Zaten 50 k ücreti, ucuz.

Ama anlamıyorum, bilkent daha iyiyse neden İTÜ nün başarı sırası YKS de daha fazla?

Bakın bir üniversitenin kalitesi böyle ölçülmez. İTÜ köklü bir üniversite evet ancak şu an bilkentin verdiği eğitim çok daha iyi hocaları keza akademik kadrosu daha iyi. Burslu bile 20k ile falan alıyor bilkent ee tam burslu 500 600 civarı sıralama ile alıyor. Yani YKS sıralamasına bakarak şu üniversite daha iyidir denmez ki.

Bakın bir üniversitenin kalitesi böyle ölçülmez. İTÜ köklü bir üniversite evet ancak şu an bilkentin verdiği eğitim çok daha iyi hocaları keza akademik kadrosu daha iyi. Burslu bile 20k ile falan alıyor bilkent ee tam burslu 500 600 civarı sıralama ile alıyor. Yani YKS sıralamasına bakarak şu üniversite daha iyidir denmez ki.

Vakıf üniversiteleri tam bursları zaten bu civarlarda, şaşırtmadı. Acıbadem ve koç gibi üniversiteler de böyle yüksek alıyor ama ücretli sıralaması bence baz alınmalı çünkü burs sıralaması ayrı bir şey. Burssuz sıralamadan bakarsak bilkent şu an birçok üniversitenin gerisinde.

Endüstride Bilkent ile İTÜ'yü karşılaştırmam bile arkadaşlar kusura bakmayın. Bilkent neredeyse her anlamda daha iyi. Vakıf üniversiteleri genel olarak gerçekten devletten daha iyi. Endüstride de bence İTÜ falan karşılaştırmak Bilkent'le saçma geliyor bana.

He ben EE veya bilgisayar istesem yine Bilkent yazarım. Akademik kadrosu gerçekten çok iyi ve eğitimi kaliteli yurt dışında da Bilkent ve ODTÜ özellikle EE anlamında çok iyiler. İTÜ'yü ağzıma bile almam bu karşılaştırmada.

Mühendislikte ve mimarlıkta İTÜ çok iyi. Elektrik mühendisliğinde de İTÜ ayrıyeten daha iyi diye biliyorum.
ODTÜ diyorsunuz ama İTÜ'yü dahil bile etmiyorsunuz.
Bakın bir üniversitenin kalitesi böyle ölçülmez. İTÜ köklü bir üniversite evet ancak şu an Bilkent'in verdiği eğitim çok daha iyi hocaları keza akademik kadrosu daha iyi. Burslu bile 20k ile falan alıyor Bilkent EE tam burslu 500 600 civarı sıralama ile alıyor. Yani YKS sıralamasına bakarak şu üniversite daha iyidir denmez ki.
Hocam ortamı konusunda etkili ama Bilkent'in ortamı iyidir. Çünkü sen 500 ile girsen de oraya 10 binle giren adam yatıyor değil ya. Çünkü o para da veriyor. Çaba sarf etmesi kesin şart. Ve malum sınav sistemi o kadar da belirleyici düzgün değil. O yüzden çok sıkıntı etmemek lazım ama kampüs hayatı olarak falan ODTÜ, BOÜN daha iyi diye biliyorum. İTÜ hakkında bilgim yok.
Vakıf üniversiteleri tam bursları zaten bu civarlarda, şaşırtmadı. Acıbadem ve Koç gibi üniversiteler de böyle yüksek alıyor ama ücretli sıralaması bence baz alınmalı çünkü burs sıralaması ayrı bir şey. Burssuz sıralamadan bakarsak Bilkent şu an birçok üniversitenin gerisinde.
Aslında imkan varsa yurtdışında okumak lazım. Burslu okumak için ilk 500'e girmek için gösterdiğin çabayı SAT için harcasan yurtdışında iyi bir üniyi kazanırsın herhalde.

Geri
Yukarı