Odunlar nasıl daha kolay taşınır?

Aurora1

Hectopat
Yer
Güney Kore
Bir apartmanın 5. katına tek başıma 5 çuval odun taşımam gerekiyor. Odun koyulan çuvallar normalden biraz daha büyük oldukları için taşırken mecburen ikiye bölüyorum bir çuvalı. Öyle de çok zamanım gidiyor.

21.30'da başlayacağım taşımaya. Nasıl daha kolay yapabilirim bu işi bilen var mıdır?

Bir apartmanın 5. katına tek başıma 5 çuval odun taşımam gerekiyor. Odun koyulan çuvallar normalden biraz daha büyük oldukları için taşırken mecburen ikiye bölüyorum bir çuvalı. Öyle de çok zamanım gidiyor.

21.30'da başlayacağım taşımaya. Nasıl daha kolay yapabilirim bu işi bilen var mıdır?

Ağırlığı sırtına ver ve hafif kambur şekilde yüklen sırtına çıkar.

Makara bulup halat çekin. Serçe parmağınızla kaldırınca hepsini birden kaldırabilirsiniz dememizi beklemiyorsunuz herhalde.
Altta yaşlı teyzeler var. Evin balkonu sokağa baktığı için de baya bir sıkıntı bu saatte.
Ağırlığı sırtına ver ve hafif kambur şekilde yüklen sırtına çıkar.
Sırttan da olmayalım hocam😕
Hocam bir çuval ortalama kaç kilo olacak?
Bilmem, hiç düşünmedim. Sadece bana çok ağır geldiğini biliyorum tekinin.
İlk 1. kata, sonra 2. kata, 3,4,5 diye 5 çuvalı aynı anda götürün hemen bitmiş gibi gelir.
Dairesinden çıkan olursa sıkıntı yaratır gibi hocam😕 Geçecekleri alan kalmaz ama olmadı ikişer ikişer taşırım dediğiniz gibi. Teşekkür ederim.

Sırttan da olmayalım hocam

Yaşlı teyzeler için birkaç kez taşıdım ben de. Boyun benim gibi uzunsa iki eline de çuval alıp çıkarman lazım o da 5 kat in-çık çok yorar adamı 1-2 sefer anca yaparsın. Buzdolabı taşıyan adamlar gibi çıkarmaya çalış, hem yorulmazsın hem daha rahat çıkarırsın.

1 çuvalı rahat taşıyabildiğin hale gelene kadar boşalt , yukarı çıkar. Sonra 2. çuvalı taşıyabileceğin kadar boşalt onu da çıkar. İçindekileri diğer çuvala koy ve aşağı in . Bunu tekrarla basit şekilde böyle taşırsın , zamanını alır fakat sakatlık yaşamazsın.
2. yöntem ise merdivenin başına götür sonra çuvalı bacağının üstüne yatırıp 2 elinle de iki tarafından tutup tek basamak çıkacak şekilde yorulmadan çıkarabilirsin. Ama bu yöntem 2 saniye dahi olsa kaldırabiliyorsan geçerli.

1 çuvalı rahat taşıyabildiğin hale gelene kadar boşalt , yukarı çıkar. Sonra 2. çuvalı taşıyabileceğin kadar boşalt onu da çıkar. İçindekileri diğer çuvala koy ve aşağı in . Bunu tekrarla basit şekilde böyle taşırsın , zamanını alır fakat sakatlık yaşamazsın.
2. yöntem ise merdivenin başına götür sonra çuvalı bacağının üstüne yatırıp 2 elinle de iki tarafından tutup tek basamak çıkacak şekilde yorulmadan çıkarabilirsin. Ama bu yöntem 2 saniye dahi olsa kaldırabiliyorsan geçerli.
1. yöntemi yapıyorum zaten normalde hocam dediğiniz gibi zaman alıyor maalesef. Burada yazılanların hepsini karışık yapacağım en son o olacak gibi şimdilik. Teşekkür ederim.
Yaşlı teyzeler için birkaç kez taşıdım ben de. Boyun benim gibi uzunsa iki eline de çuval alıp çıkarman lazım o da 5 kat in-çık çok yorar adamı 1-2 sefer anca yaparsın. Buzdolabı taşıyan adamlar gibi çıkarmaya çalış, hem yorulmazsın hem daha rahat çıkarırsın.
Buzdolabı taşıyan adamlar gibi derken kucağıma falan mı alayım odunları yukarıda alıntı yaptığım mesajda yazdığı gibi?

Geri
Yukarı