Tanrı var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bildiğimiz en büyük varlığı yaratabilecek güçte olan bir tanrı var olsaydı bence ondan bahsedebilme şansımız olmazdı. Günümüzde bahsedilen tanrıların gerçek olmadığına inanıyorum. Çünkü bu kadar basit şeyler ile var olduklarının kanıtlanması saçma geliyor. Eğer bir tanrı varsa bile onun var olduğunu kanıtlamak "neredeyse" tanrıyla aynı güce sahip olmayı gerektirir.

İnançlı arkadaşlar tartışmayı bilmiyorsalar ne yapsınlar inanmayanlar?
Tartışmasın o zaman tartışmaya değer değildir. Sizin gibiler çok sıktı ama adam inanıyorsa ona göre yaşıyorsa ve tartışmak istemiyorsa laf atma hakkını bulamazsın kendinde aynı şekil biri inanmıyorsa inanan kişinin de laf atma hakkı yok. Soruya gelince tanrı var mı yok mu umurumda değil ben her türlü düzgün bir insan olmaya bakarım.

Tartışmasın o zaman tartışmaya değer değildir. Sizin gibiler çok sıktı ama adam inanıyorsa ona göre yaşıyorsa ve tartışmak istemiyorsa laf atma hakkını bulamazsın kendinde aynı şekil biri inanmıyorsa inanan kişinin de laf atma hakkı yok. Soruya gelince tanrı var mı yok mu umurumda değil ben her türlü düzgün bir insan olmaya bakarım.

Burası bir forum. İsteyen istediği konuyu açar ve tartışabilir. Forum mantığı bunun üzerine kurulu. Sen inanan biri olarak mantıklı argümanlar ile destekleyemiyorsan karşıda ki de dalga geçer. Konuyla hiçbir alakası yok iyi bir insan olup olmamanın. Konu ilgini çekmiyorsa o zaman hiç girmezsin.

Burası bir forum. İsteyen istediği konuyu açar ve tartışabilir. Forum mantığı bunun üzerine kurulu. Sen inanan biri olarak mantıklı argümanlar ile destekleyemiyorsan karşıda ki de dalga geçer. Konuyla hiçbir alakası yok iyi bir insan olup olmamanın.
Sen bilgi filan vermiyorsun tek yaptığın dalgaya vurmak kendini inananlara karşı üstün görüyorsun üstün görmeden yorum yapma kabiliyetinde yok egoyu kes.

Sen bilgi filan vermiyorsun tek yaptığın dalgaya vurmak kendini inananlara karşı üstün görüyorsun üstün görmeden yorum yapma kabiliyetinde yok egoyu kes.

Dediğim gibi bilgin yoksa ve ilgilenmiyorsan konuyu senin gibi alakasız şeyler yazarak kirletenlerin banlanması daha doğru olur.

Dediğim gibi bilgin yoksa ve ilgilenmiyorsan konuyu senin gibi alakasız şeyler yazarak kirletenlerin banlanması daha doğru olur.
Sen kesinleştirilemeyecek şeyler hakkında bilgi vermeye çalışıyorsun ki bilgilerinin doğru olduğunun kanıtlanması imkansız tanrı olmadığını kanıtla ya da olduğunu kanıtlaya cevap veremezsen verdiğin bilgilerin ya da yaptığın yorumların hepsi boş.

Bu konuların artık ben tanrıya inanmıyorum diyerek şov yapmak için açıldığına inanmaya başladım. Ne kadar tartışırsan tartış, ne kadar kanıt koyarsan koy, ne kadar argüman çürütürsen çürüt gene de inanmayacaksınız. Çünkü işinize gelmiyor. Neredeyse hepimiz Allah'ı tanrı olarak kabul ediyorduk(ben dahil birçok kişi hala kabul ediyor.). Allah'ın zorunlu kıldığı şeyleri yapmak zorunuza gittiği, üşendiğiniz için ve inançsızlık daha tatlı geldiği için istersem sabaha kadar argümanlarınızı çürüteyim gene inanmayacaksınız. İnanmayanlara saygım sonsuz, istedikleri dine inanabilirler veya inanmayabilirler. Fakat "Allah yok, Allah'ı yedim" gibi cümleler kurarak dikkati üstünüze çekmeye çalışmanın da, kavga ortamı oluşturmaya çalışmanın da anlamı yok. Lütfen saygı içerinde yaşalım, yaşatalım.
Hocam çok doğru konuşmuşsunuz.

Evet.

1658523633551.png

Hocam çok doğru konuşmuşsunuz.
Çok boş konuşmuş 1 tane hayatınız var ve saçma sapan şeyler ile vakit kaybediyorsunuz. Yok içki içme haram, yok bunu yapma haram, namaz kıl yoksa günah gibi gibi. Bu tarz şeyler ile çok fazla insanın hayatları boşa heba oldu cennet vaadi ile insanlar bu tarz şeyleri yapıyor veya yapmıyor.

Çok boş konuşmuş 1 tane hayatınız var ve saçma sapan şeyler ile vakit kaybediyorsunuz. Yok içki içme haram, yok bunu yapma haram, namaz kıl yoksa günah gibi gibi. Bu tarz şeyler ile çok fazla insanın hayatları boşa heba oldu cennet vaadi ile insanlar bu tarz şeyleri yapıyor veya yapmıyor.

Git sen içki iç tamam mı sonra hiçbir şey yapmamış gibi yaşa sence mantıklı mı? İslam dininde böyle seni ilgilendirmez bu arada vakit kaybetmiyoruz. Ölünce ne demek istediğimi anlayacaksın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı