Öbür Dünya'nın var olduğu hakkında bir kanıt var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öbür dünya derken gezegenleri kastediyorsanız evet oldukça fazla kanıt var ancak masallarda anlatılan hayali yerleri kastediyorsanız var olduklarına dair hiçbir kanıt yok.
Doğru, aynı şekilde olmadığına dair bir kanıt da bulunmuyor. Oladabilir, olmayadabilir.

Yani hocam tanrıyı mı kandırıyorsunuz böyle?
Bu şekilde düşünen insanlar en fazla kendini kandırıyordur diye düşünüyorum hocam. Ya inanırsın ya da inanmazsın. Kimi insanlar bilmiyorum da diyebilir. Ama Allah katında "güvenceye aldım" lafının geçerliliği olduğunu sanmıyorum.

Bu arada konuya yine kendi dini inanışlarıyla kavga edenler gelmiş. Birisi onu diyor diğeri onu diyor. Böyle insanlar oldukça forumda bu tür konuların tek sonucu kitlenmesi oluyor. Objektif bakamayacaklarsa yazmayacaklar. Herkesin dini kendine.
Objektifliği geçtim hadi o kimsede yok, bari saygı olsa. Adam direkt dalıyor karşısındakinin kendisini bildi bileli inandığı şeye "şizofren masal uydurma saçmalık" diye giriyor. Sonra da neden düzgün tartışma yok? İnsanlar beceremiyor çünkü de ondan. Hatta belki biraz agresif kaçacak ama insanlarda onu becerecek akıl yok da ondan.

Objektifliği geçtim hadi o kimsede yok, bari saygı olsa. Adam direkt dalıyor karşısındakinin kendisini bildi bileli inandığı şeye "şizofren masal uydurma saçmalık" diye giriyor. Sonra da neden düzgün tartışma yok? İnsanlar beceremiyor çünkü de ondan. Hatta belki biraz agresif kaçacak ama insanlarda onu becerecek akıl yok da ondan.

Dalabilir hocam. Konuşma özgürlüğüdür. Kimsenin şahsına bir hakarette bulunmamış. "Hoşgörü" de bunu gerektirir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi. Bazen diyorum hiçbir kanıt yok. Ya her şey yalansa. Belki de öldükten sonra öbür Dünya'ya gitmeyeceğiz. Yani çoğu insan buna inanıyor bende inanıyordum. Fakat kendime bu soruyu sorana kadar. Öbür Dünya'nın var olduğu hakkında bir kanıtımız var mı? Eğer kanıt yoksa insanlar var olduğundan nasıl bu kadar emin olabiliyor?
Gidip gelen varsa bi zahmet resmini cekip paylaşsın görelim cennetle cehennemi....😀

Dalabilir hocam. Konuşma özgürlüğüdür. Kimsenin şahsına bir hakarette bulunmamış. "Hoşgörü" de bunu gerektirir.

Evet ancak sen bunu yazarsan tartışma çıkıyor işte. Ben buna inanmıyorum diyebilirsin. Neden şizofren saçmalığı gibi cümleler kurup tartışma ortamı yaratıyor ki?

Hayır dalamaz, hoşgörü bu değildir. Ben buna inanmıyorum demek ayrı, "buna inananın beynini..." veya "buna mı inanılır şizofren uydurmaları" demek ayrı. Hoşgörü karşısındakinin tercihine ve görüşüne saygı gösterebilmektir ve çift taraflıdır, sen adama ve inancına sövedur sonra da hoşgörü bekle yok öyle dünya. Ben şu anda nasıl "hahaha yanacaksınız gavur zibidileer" demiyorsam kimse de benim inandığıma "şizofren uydurması masallar" diyemez. IRL'de olsa zaten kimse dedirtmez de burada bordo klavyeliler bol ne yazık ki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı