Ödevim çok olduğu için yapmak istemiyorum

• Konuyu başlatan Adsız 1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 7B
A

Adsız 1

Ziyaretçi
Merhaba, benim yarıyıl tatilinden sonra gidecek yaklaşık 177 sayfa ödevim var. Bu ödev "yetişmez" diye yapmak istemiyorum. Ancak sözlü notunun "01" gibi değerler almasını da istemiyorum. Çok sıkıldığım için 1 ya da 2 test çözüp kalkıyorum. Hepsini bir anda da bitirmek istemiyorum. Ayrıca dersin başına geçince de uykum falan geliyor. Bilgisayarda oyun oynarken veya video izlerken bu durumlar asla olmuyor. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Düzenli çalışmaya alışmazsan kurtulamazsın. Usansan da, sıkılsan da, sıkıntıdan patlasan da yapacaksın. Ayrıca biraz da sende suç var. Bu ödev iki gün için verilmemiş sonuçta. Düzenini oturtup her gün biraz yapsan bitmişti şimdiye.
Durumun biraz da şuna benziyor: "Hem ayranım dökülmesin, hem tatsız olaylar yaşanmasın." :)

Merhaba, benim yarıyıl tatilinden sonra gidecek yaklaşık 177 sayfa ödevim var. Bu ödev "yetişmez" diye yapmak istemiyorum. Ancak sözlü notunun "01" gibi değerler almasını da istemiyorum. Çok sıkıldığım için 1 ya da 2 test çözüp kalkıyorum. Hepsini bir anda da bitirmek istemiyorum. Ayrıca dersin başına geçince de uykum falan geliyor. Bilgisayarda oyun oynarken veya video izlerken bu durumlar asla olmuyor. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?
Dostum sence niye ödev yaparken uykun geliyorda bilgisayar oynarken gelmiyor. Çünkü bilgisayar oynarken zevk alıyorsun seviyorsun ödevlerini isteksiz sevmeyerek yaptığın için bu durumla karşılaşıyorsun.Kendimden biliyorum. :)

Yapma o zaman. Neyi istediğinin, farkında değilsin herhalde. Not istiyorsan yapacaksın, yok keyfim bilir diyorsan yapmazsın, almazsın olur biter.

İleride pişman olursun kardeşim dikkat et kendine bir düzen kur düzenli çalışırsan her zaman iyi yerlere gelirsin bir'de oyuna bukadar düşme derim ben zamanımda pc'den kalkmıyordum şimdi çok pişman oldum,fakat ne çare :) orta okul ve lise notları sana çok yardımcı olucak ileride haberin olsun. oyun her zaman var dikkat et,

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı