Öfke Sorunumu Nasıl Çözebilirim ?

Elbette çok güldüğün birşey vardır. Her sinirlendiğinde ona bak veya dinle belki tekrar gülüp mutlu olursun. Yada seni mutlu eden şeylere bak/düşün. O anki sinirin sana hiçbirşey kazandırmadığını öfkeyle kalkanın zararla oturduğunu ki kendi deneyimlerinde de var dediğin gibi çocuğu hastanelik etmişsin. Şimdi bir düşün o çocuğu öyle dövmen sana ne yarar sağladı. Başın göğemi erdi zenginmi oldun artık kimse seni kızdırmayacakmı ? Hayır tabiki hiçbiri ve sinirin bir kez daha işe yaramadı. Eğer sinirlendiğinde bunlar aklına gelmiyorsa muhakkak ama muhakkak sana bunları hatırlatacak birşey bulmalısın. Öte yandan sanırım sinir atmak için soğuk birşeyler içmek işe yarar gibi geliyor bana :) Sinirlendiğimde dolaptan aldığım soğuk bi kola hemen olmasada sinirimin biraz daha erken geçmesin vesile oluyor. Sinirlenince ani düşünemezsin bu yüzden sinirini atacak yerleri ayırt edemezsin. Dolap yumruklaman babanı daha çok kızdırmaktan başka işe yaramaz. Bir şekilde sinirlendiğinde bunları düşünebilirsen o gün sinirini yenmiş olursun.

Hepinize teşekkür ederim, özellikle sana. Çünkü bana çok güzel bir fikir verdin, bana dedemden hatıra bir kolye var. Annemde dururdu, onu aldım artık her sinirlendiğimde kafamı eğip kolyeye bakıyorum ve 10'dan geriye sayıyorum. 1-2 defa yaptım, işe yaradı inşallah bu şekilde devam eder.

Hepinize teşekkür ederim, özellikle sana. Çünkü bana çok güzel bir fikir verdin, bana dedemden hatıra bir kolye var. Annemde dururdu, onu aldım artık her sinirlendiğimde kafamı eğip kolyeye bakıyorum ve 10'dan geriye sayıyorum. 1-2 defa yaptım, işe yaradı inşallah bu şekilde devam eder.
O bana yaramıyor ya. Ben dahada sinirleniyorum öyle olunca.

Kardeşim burdaki yorumlar öngörüden öteye gidemez. Sen git bir doktora görün test yaptır. Ben 5 tane kafadan rapor aldım bu sinir illeti yüzünden. Sinir, sinir olmakla kalmaz en başta mide hastalıkları sonrada ruhsal bozuklar şizofreniye kadar götürebilir. Bende bipolar bozukluk olarak saptandı. Sinirlenmek hastalık degil unutma gereginden fazla sinirlenmek hastalıktır. Git bir doktora görün bişey kaybetmezsin.

Sakin olmaya çalış . Sinirlendiğin zaman o ortamda bulunma hemen uzaklaş. Böyle ancak kendine zarar verirsin kendi kendini bitirirsin. İleride çok pişman olursun. Ben de sinirli bir insanım ben sinirlendiğim zaman 10 dk sonra sakinleşmem o sinir 10 gün devam eder. Ama zararı bana olur. Bazı konularda alttan al. Her şeyi çok kafaya takma giden şeyler geri gelmez. Her şey düzelir yoluna girer ama giden senden gittikten sonra daha geri gelmez. Doktora git durumu anlat. Doktora gitmekten çekinme herkesin bir sorunu var doktorlar bu sorunu çözmek için varlar. Ben de bir zamanlar böyleydim. Zamanla oturursun sakin olursun. Kafanı başka şeylere ver. Hobi edin. İnsanlar ile vakit geçir. Geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı