Sorunumu aileme nasıl anlatabilirim?

Hocam çılgınca gelebilir ama onları delirdiğinizi ikna edin. (Yöntem sizin hayal gücünüze kalmış) Sonra psikiyatriste götürürlerse zaten psikiyatr onların ağzının payını verir diye düşünmekteyim. Böyle ailelerin başka ikna yolu yok.

İlginç bir fikir:D rol yapma yeteneğim olsa deneyebilirdim de dakikasında anlarlar o kadar yeteneksizim.

Dış dünyayla ( sanal olarak ) iletişim kurabildiğim tek platform Technopat zaten.

Hocam oyun arkadaşı arıyorum diye konu açarsanız orada iletişim bilgilerimi verebilirim moderatör abiler ona izin veriyor tabii siz konuşmak isterseniz siz hangi platforma uygunsanız orada konuşuruz.

İlginç bir fikir:D rol yapma yeteneğim olsa deneyebilirdim de dakikasında anlarlar o kadar yeteneksizim.

Az önce bir daha yaşadım köfte yapabilir miyim dedim 10 dakikadır azarlıyor vallahi çok değişik bu yaşlılar yaş 70 iş bitmemiş.

Hocam oyun arkadaşı arıyorum diye konu açarsanız orada iletişim bilgilerimi verebilirim moderatör abiler ona izin veriyor tabii siz konuşmak isterseniz siz hangi platforma uygunsanız orada konuşuruz.

Nerede konuşacaksınız ailesi izin vermiyormuş ki.

Hocam keşke beni de etiketleseydiniz😀

Ben etiketleme olayını o konuya özel zannediyordum bundan sonra etiketlerim:D

Hocam keşke beni de etiketleseydiniz😀, böyle bir ailem olmasa da bazen olduklarından anladım gibi, psikoloğa gitmeniz en iyisi ama umarım psikoloğa karşı görüşleri de iyidir.

İşte nasıl ikna edeceğimi bilemiyorum. Bir de küçük bir ilçedeyiz. Sürekli uzun yol yapması gerekecek götürebilmesi için.

O zaman bileğinize küçük bir zarar verin, rehber öğretmeninin bir şekilde görmesini sağlayın, sonra da olanları ve yaşadığınız zorlukları, ifade güçlüğünü anlatın, biraz da doldurun. Okulunuz böyle şeyleri önemsiyorsa tamam hayırlı olsun. :D Belki bir çok kişi bana hak vermeyecek ama baskıcı aileleri başka türlü ikna etme yolu yok, emin olabilirsiniz. Benimkiler de bir zamanlar baskıcı olduğu için anlayabiliyorum, hatta bu konuyu açarken ki hissinizi birebir aynısını hissettiğim oluyordu. (Arkadaşlarıma derdimi anlattığım zamanlar.)

Ben etiketleme olayını o konuya özel zannediyordum bundan sonra etiketlerim:D

İşte nasıl ikna edeceğimi bilemiyorum. Bir de küçük bir ilçedeyiz. Sürekli uzun yol yapması gerekecek götürebilmesi için.
Hocam psikolojiniz daha önemli o yüzden şunu merak ediyorum, sizin psikolojinizi önemserler mi? Ona göre bir yol bulmayı deneyeceğim.
O zaman bileğinize küçük bir zarar verin, rehber öğretmeninin bir şekilde görmesini sağlayın, sonra da olanları ve yaşadığınız zorlukları, ifade güçlüğünü anlatın, biraz da doldurun. Okulunuz böyle şeyleri önemsiyorsa tamam hayırlı olsun. :D Belki bir çok kişi bana hak vermeyecek ama baskıcı aileleri başka türlü ikna etme yolu yok, emin olabilirsiniz. Benimkiler de bir zamanlar baskıcı olduğu için anlayabiliyorum, hatta bu konuyu açarken ki hissinizi birebir aynısını hissettiğim oluyordu. (Arkadaşlarıma derdimi anlattığım zamanlar.)
Zararlı bir yol ama mantıklı geldi.🧐

O zaman bileğinize küçük bir zarar verin, rehber öğretmeninin bir şekilde görmesini sağlayın, sonra da olanları ve yaşadığınız zorlukları, ifade güçlüğünü anlatın, biraz da doldurun. Okulunuz böyle şeyleri önemsiyorsa tamam hayırlı olsun. :D belki birçok kişi bana hak vermeyecek ama baskıcı aileleri başka türlü ikna etme yolu yok, emin olabilirsiniz. Benimkiler de bir zamanlar baskıcı olduğu için anlayabiliyorum, hatta bu konuyu açarken ki hissinizi birebir aynısını hissettiğim oluyordu. (Arkadaşlarıma derdimi anlattığım zamanlar.)

O benim de aklıma geldi yalnız hiç beklemediğim bir tepkiyle de karşılaşabilirim. Ters teperse sorun büyük.

O benim de aklıma geldi yalnız hiç beklemediğim bir tepkiyle de karşılaşabilirim. Ters teperse sorun büyük.
Hocam kötü tepki verirlerse rehber hocasına olanları gene söyleyin. Eğer aşırı ileri giderlerse karakola şikayet edersiniz. Hakkınız var buna, kendinizi hainmiş gibi sakın hissetmeyin.

Merhabalar. Daha önce bahsetmiştim baskıcı bir ailem var. Normal ailelerin kızmayacağı, umurunda bile olmayan sebeplerden kızıyorlar, kısıtlıyorlar. Onlara göre normal bir durum ama benim psikolojimi bayağı olumsuz yönde etkilemeye başladı. Çok bunalıyorum, artık basit şeylere bile sabretmekte zorlanıyorum. Onlar ise her şeyin normal yolunda gittiğini zannediyorlar. İçinde bulunduğum psikolojiden haberleri yok. Olsa bile sen sıkıntı görmemişsin bizim yaptığımız şeyler olması gereken şeyler derler muhtemelen. Onlara olayın ciddiyetini kavratmak istiyorum. Oturup adam gibi konuşamıyorum. Söylemeye çalışınca dilim tutuluyor, sesim titriyor. Aklımdakilerin tek kelimesini bile söyleyemiyorum. Yazmayı denesem okuduktan sonra yine yüz yüze konuşmak isteyecekler ben yine tutulup kalacağım. Aklıma gelen tek çözüm psikoloğa anlatmak onun ailemle konuşması. Ama psikoloğa gitmek istediğimi nasıl söyleyeceğim? Soru çözerken konsantrasyon sorunu yaşıyorum, sürekli halsizim uykumu alamıyorum ve bir sağlık sorunum yok. Bunları söylediğimde psikoloğa götürmeyi akıllarından bile geçirmediler. Psikoloğa gitmek istediğimi nasıl söyleyebilirim ya da üzerimde oluşturdukları baskıyı görmelerini nasıl sağlayabilirim?
Yaşını bilmiyorum ancak lise de filan okuyorsun durumu rehber hocana anlat. Rehber hocan ailenle bu durumu çok güzel görüşebilir.

Ben lise de rehber hocam aracılığı ile ailemle öyle bir şey paylaştım ki inanamazsınız bile. Ve bu günlere gelebildim. Bence bu dediğimi ihmal etme. Muhakkak bir düşün en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı