Öğrenci derse 2 dakika geç kaldığı için yarım gün yok yazılır mı?

RightCloud

Decapat
Daha fazla  
Günde 8 saat ders görüyoruz 7. saatte Almanca dersi başlıyor. 7. Saatte hoca geldi. Benim işim var diyip dersten ayrıldı bizde sınıfta oturup zilin çalmasını bekledik. Zil çalınca ben yan sınıfta olan arkadaşımın yanına gittim sınıftayken zamanın farkına varamamışım ama zaten arkadaşımın kendi dersinin hocaları gelmemişti. Zilin çaldığını farkedip hemen sınıfa gittim Max 2 dakika geciktim ama hoca beni tahtada ayakta tutup seni yok yazacağım dedi böyle der demez de arkamdan 4 kişi daha geldi. Onlarda benim gibi geç kalmıştı sizide yok yazacağım dedi ve yazdı.

Az önce anlattığım kısım olayın başlangıcıydı. Asıl önemli olan şu: Hoca beni yok yazdığında çok umursamadım çünkü öğleden sonra 1 saat yok yazılırsak yarım gün gitmiyor diye biliyordum az önce telefonuma yarım gün yok yazıldınız diye mesaj geldi acaba bu hoca sadece 8. Saat yok yazması gerekirden hem 7 hem de 8. Saatimi yok yazdı buna hakkı var mı? sizce ne yapmalıyım?

Derse hocadan sonra girerseniz hocanın bunu yapmaya hakkı var. Ayrıca evet yarım gün yazılırsınız.

Yürütmelik böyle hocam. Öğleden önce veya sonra birer ders geç kalırsanız yarımşar gün yok yazılırsınız. Öğremetene gareziniz olmasın, kendisi sorumluluğunu yapmış

Hoca işim var diyip dersten çıktıysa onu da yok yazmalari gerek bence. Zaten en sevmediğim sistem bu, tam gun veya yarim gun diye yok yazilmak yerine ders başına yok yazılmalı. Bize yıl boyunca 10 gün özürsüz devamsızlık hakkı yerine 64 ders devamsızlık hakkı verseler daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı