Öğrenci için 30 bin TL altı laptop önerisi

Bütçe
Max 30k

ÖmerKarakaya

Centipat
Daha fazla  
Hocam 30 bin altı, en az 3060'lı laptop lazım. SolidWorks, AutoCAD vb tasarim programlarında uzun süreli kullanımda düşük performans vermeyecek ve ayrıca Forza Horizon 4 gibi oyunlarda en azından orta grafikte 120-150 FPS verecek bir laptop arıyorum. 2. el temiz ve az kullanılmış; garantisi ve kutusu olan ürünler de olabilir. HP Victus 16, ASUS TUF F15, Ideapad Gaming 3, GameGaraj slayer 7 3060 gibi modellere bakıyorum. Hatta 25 bin altı olursa tadından yenmez. Monster ve Excalibur gibi modeller düşünmüyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Hocam 30 bin altı, en az 3060'lı laptop lazım. SolidWorks, AutoCAD vb tasarim programlarında uzun süreli kullanımda düşük performans vermeyecek ve ayrıca Forza Horizon 4 gibi oyunlarda en azından orta grafikte 120-150 FPS verecek bir laptop arıyorum. 2. el temiz ve az kullanılmış; garantisi ve kutusu olan ürünler de olabilir. HP Victus 16, ASUS TUF F15, Ideapad Gaming 3, GameGaraj slayer 7 3060 gibi modellere bakıyorum. Hatta 25 bin altı olursa tadından yenmez. Monster ve Excalibur gibi modeller düşünmüyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Hocam laptop hakkımda çok bilgim yok ama Monster almayın. Kalanını bilenler önersin.

SolidWorks ve AutoCAD vb programlar olacağı için AMD işlemci düşünmüyorum. Intel'in yeni nesil işlemcilerinden birisi daha çok işime yarayacaktır.

Uzun süre kullanıp sorun çıkartmayacak bir ürün için bu bütçeye çıktım. Bide nasip olursa ilk olacağı için biraz paraya kıyacaz daha :)

AutoCAD gibi programlar AMD ve Intel fark etmeksizin iyi çalışıyor genelde. 12. nesil istersen kasa ve panel kalitesinden kısman gerekiyor.

Geri
Yukarı