Öğrenci İçin İş Önerisi

İnternetten kurslar alarak bir şeyler öğrenebilirsin daha yaşın ufakken. Şu an tam öğrenme yaşın, ağaç yaş iken eğilir.
Kışlık alışveriş yapmam gerek. Kurs almam mümkün değil.
Boş boş oturma dil öğrenebillirsin, kitap okuyabillirsin, ders çalışabillirsin. Çok çalıştım canına okuyorlar, aldığın paraya kaybettiğin vakite değmez şurada 2 sene sonra sınava gireceksin zaten.
B2 ingilizcem, A2 ispanyolcam ve B2 Flemenkçem var aynı şekilde Hollandalı olduğum için, dil öğrenmeme gerek yok zaten ingilizcemi C2'ye çıkartmaya çalışıyorum ama bana para lazım dediğim gibi ondan yapacağım bir şey yok.

B2 ingilizcem, A2 ispanyolcam ve B2 flemenkçem var aynı şekilde Hollanda'lı olduğum için, dil öğrenmeme gerek yok zaten ingilizcemi C2'ye çıkartmaya çalışıyorum ama bana para lazım dediğim gibi ondan yapacağım bir şey yok.

Bu saydıkların sadece dili az bir şekilde aradan çıkartır, programlama dili öğrenebilirsin, kitap okuyabilirsin, çeşitli Online eğitimlerden geçip sertifika alabilirsin.

İkinci dünya savaşında değiliz, senin okuman gereken yaşta çalışıp eve getireceğin asgari ücret hayatından sadece iki seneyi götürecek, başka bir şey değil, şansın varken kişisel gelişime önem verç.

İşte beklediğim cevap, küçük dostum yerinde olsam bu adamın dediklerini yaparım.
Ben küçük dosttan küçüğüm, erken gördük hayatı. 😂

B2 ingilizcem, A2 ispanyolcam ve B2 Flemenkçem var aynı şekilde Hollandalı olduğum için, dil öğrenmeme gerek yok zaten ingilizcemi C2'ye çıkartmaya çalışıyorum ama bana para lazım dediğim gibi ondan yapacağım bir şey yok.
Bende senin gibi düşünüyordum sonra aldığım paraya değmeyeceğini gördüm, zaten 12 saat çalışınca insanlıktan çıkıyorsun sana verecekleri para günde 50 lirayı geçmez, işçi değil köle arıyorlar 5 dakika dinlenmem adamın gözüne batıyor çoğu böyle. Umarım dilediğin gibi olur.

Son düzenleme:
16 yaşındasın ve bunu düşünmen çok güzel bir şey. 18 yaşımdayken tam zamanlı garsonluk yapıyordum, parası iyiydi yani en azından bana yetiyordu sonuçta ev geçindirmiyordum. Yani sana da garsonluk yap diyeceğim ama inan ki göründüğünden daha zor bir meslek. Zaten öyle herkesin de alacağını sanmıyorum, 18 yaşında değilsin ve sigortasız işçi çalıştırmak suç. Bulabilirsen Yarı zamanlı çalışabilirsin.

Ben Ingilizcem iyi oldugu icin cevirmenlik yapiyordum universite baslarinda. Sonra programlama ogrenince saga sola odev, proje yapip freelancing ile devam ettim. Bir ara da kutuphanede calistim okulda, kitap dizdim. Baya harclik cikiyordu baslarda, sonradan iyi para kazanmaya basladim.

Geri
Yukarı