Öğrenci İçin Kalemli Tablet Önerisi

darudevy

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba, bir öğrenci olduğum için bir tablete ihtiyaç duyuyorum. Peki neden tablet? Dizüstü bilgisayarın ağırlığı ve büyük olması nedeni ile okula götüremiyorum. Ayrıca taşıması da zor oluyor. Bu yüzden kalemli bir tablet almaya da karar verdim. Şimdiki tabletim biraz eski fakat yine de işimi görüyor. Note 8.0 N5100 kullanıyorum. İşlemciye de az miktar overclock yaptım. (1.6 GHz'den 1.8 GHz) Tablet ile zaten en fazla internete girip ödevlerimi yaparım, notlar oluştururum. Çok fazla oyun oynamam. En fazla Asphalt 8 gibi oyunlar oynarım. Ayrıca öğrenci olduğum için 2. El tablet arıyorum. Tablet fiyatları çok pahalı.

Maksimum bütçem 650 TL. Note 8.0'dan memnunum fakat donanımı eski. Geçen sene 2. El almıştım. Şimdi de tablet olarak ikinci el Note 2014 Edition düşünüyorum. Note 8.0'a göre daha iyi donanımı var. Sizce hangi tableti seçmeliyim? Elimdeki tablet ile devam edeyim mi? Bu arada kalem olması şart. Not alırken kolaylık sağlıyor.

Not: Tablet 4.4. 4 sürümünde fakat işimi her türlü işimi görüyor.

Tablet aldığınıza pişman olursunuz. İyi karar verin ve bu bütçeyle bir şey almaktan kaçının. Sizi idare edebilecek bir şey bulamazsınız.

Şu nki kullandığım tabletten memnunum fakat 2 sene sonra bama yetmeyeceğini de biliyorum. Samsung'un eski tablet tasarımları ( Tab S - Note 2014 Edition gibi) hoşuma gidiyor.

Tableti de hemen almayacağım zaten. 1 - 2 ay sonra alırım. Tabii siz bırak derseniz bırakırım yani. Bir de bütçeyi de 800 tl yapmaya karar verdim.

Son düzenleme:
Şu nki kullandığım tabletten memnunum fakat 2 sene sonra bama yetmeyeceğini de biliyorum. Samsung'un eski tablet tasarımları ( Tab S - Note 2014 Edition gibi) hoşuma gidiyor.

Tableti de hemen almayacağım zaten. 1 - 2 ay sonra alırım. Tabii siz bırak derseniz bırakırım yani. Bir de bütçeyi de 800 tl yapmaya karar verdim.
Bütçeyi en az 2000 bin yapmanızı tavsiye ederim, android tarafını bimem ama iPad bu konuda epey başarılı.

Samsung P580 kullanıyorum 3 GB rami var, grafikler süper olmasa da Asphalt 9 kaldırıyor. Kalemi de var. İkinci elini bir araştırın bence.

Sanırım bir sonraki tabletim Note 2014 Edition olacak. Özellikleri Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition Tablet
(Çekirdek sayısı 8 olacak yanlış yazmışlar) Ekran çözünürlüğü ve donanımı beni cezbetti. 2.el fiyatı da uygun. Yurta ve okula da götürürüm. Ekranı şimdiki tabletime göre biraz daha büyük fakat idare edeceğiz bakalım :) Tabi gönül ister sıfır ipad - samsung s3 tablet ama maalesef...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı