Öğrenci nasıl para kazanabilir?

18 yaşından küçük birsinin asgari ücret alması imkansız. 15 yaşındayım, ve sistem toplamak için iş arıyorum. Halen daha doğru düzgün bir şey bulamadım. Aylık 1, 000TL'ye bile razıyım ben, ki o da biraz zor.

Aslında bulunur ancak bunun için işi gücü okulu bırakmak gerekir. Örnek olarak arkadaşım oda 16 yaşında ailesi okulu bıraktırdı 5 aydır tesisat işinde çalışıyor ve haftalık 1000₺ para alıyor. Tabi bu tesisat işi belli bir yerde sabit olmadığından ve denetim yemediğinden dolayı çok daha rahat.
Sokağa çıkma yasağı olduğu zaman bile polislerden kaçarak tesisata gitmiştik iyi ki yakalanmadık yakalanaydık zaten 12K köten gitmişti kısacası 1, 5 iş 5 6 güne tekabül ediyor.
Eğer bu denetim bu kadar sık olmasaydı çok rahat iş bulabilirdik. Oto yıkama, oto tamir, döşeme gibi gibi. Bu yönden 4 sene öncesi güzeldi.
Arkadaşlar hazır konusu açılmışken daha düşük yaş grupları için de öneri yapsanız güzel olur.

Bionluk üzerinde logo, tasarım yapmanız aktif olursanız sizi sevindirecek kazanç sağlarsınız. Bir nevi freelancer.

Kazanabilirsiniz. Dijital tabanlı işlere odaklanın. Yeteneğinizi geliştirince bir kurumsal kimlik hazırlayan ajansa girip web sitesi ve grafik tasarım yaparak bu paraları kazanabilirsiniz.

Açıkça konuşmam gerekirse ben lise ve üniversite hayatımı bu şekilde çok rahat yaşadım. Övünüyor gibi gezinmek istemem ama en basitinden Moov ile araba kiralayıp arkadaşlarımla şehirler arası seyahatlere çıkma şansı elde ettim.

Çalışmak elbette zor ama karşılığını aldığında özgüvenin de artıyor.
Geçen sene bionluk.com'da Freelancer olarak çalışıyordum, bir öğrenci için fazlasıyla iyi bir geliri vardı. Daha sonra bionluk Papara desteğini kesti, ben de bıraktım. Şimdi tekrardan bu işe girmeyi düşünüyorum.

Kısacası virüs sonrasında lokanta grubunda garson olarak yaz aylarında çalışabilirsin. Ya da bionluk gibi sitelerden grafik tasarım - yazılım sektöründe yarı zamanlı çalışırsın.

Geçen sene bionluk.com'da Freelancer olarak çalışıyordum, bir öğrenci için fazlasıyla iyi bir geliri vardı. Daha sonra bionluk Papara desteğini kesti, ben de bıraktım. Şimdi tekrardan bu işe girmeyi düşünüyorum.
En doğrusunu yaparsın. Bir öğrenci için freelance çalışmak kadar rahat bir imkan yok. Çevreni elde ettiğinde işler sana geliyor zaten. Hatta bir süre sonra iş reddetme lüksüne bile sahip olabiliyorsun.

Lokanta grubu (virüs dönemi dışında) verir.
Konu sahibi seneye bu zamanlar başlar artık çalışmaya. Sokağa çıkma yasağı geldi, sence yakın zamanda virüs biter gibi mi duruyor? Aşının dozu 250 TL diyorlar, en az 2 doz gerekiyor diyorlar 6 ay koruyor diyorlar. Yan etkileri vs. uzun süre test edilmedi. Güvenme aşıya.

Bak mesela az önce bir amatör futbolcu için iş aldım 80 TL'ye anlaştık. :) Piyasa için çok düşük ama bir öğrenci için çok iyi para. Yarına bitirmiş olurum. Öğrenci için karlı iş.

lokanta grubu (virüs dönemi dışında) verir.

Hocam peki neler yaptığınızı ve ne kullanarak yaptığınızı da açıklama şansınız var mı acaba?

Geri
Yukarı